Усі новини

Правила гарної засмаги

Правила гарної засмаги

Літо. Спека. Пора відпусток. Уже збираєтеся на море? Наведемо кілька корисних порад про те, як правильно приймати сонячні ванни. Відшумувала довгоочікувана весна, і ось, нарешті, спекотне літо приходить до нас, а з ним і пора відпусток. Уже збираєтеся на море? Тоді ця стаття, сподіваємося, буде для Вас корисна.

Засмага - це зовнішня ознака посиленого виділення пігменту, іменованого меланіном. Любителі сонячних ванн змушують організм включати захист від згубного впливу ультрафіолетових променів. Меланін поглинає більшу частину випромінювання, не допускаючи пошкодження клітин шкіри, розташованих глибше. Деяка кількість часу організм здатний долати наслідки таких пошкоджень, але не завжди. Надмірна доза сонця виводить з ладу цей захисний механізм.
Лікарі не випадково рекомендують дозувати перебування на сонці, адже щоб виробити захисний шар пігменту, організму потрібно досить багато часу.

Ультрафіолет - єдине надійне джерело вітаміну D. Ультрафіолетові промені беруть участь в синтезі вітаміну D, що відповідає за міцність кісток і зубів і захищає організм від раку.

Опромінення ультрафіолетом - визнаний засіб лікування багатьох шкірних захворювань. Промені ультрафіолету роблять благотворний вплив на хворих, що страждають на псоріаз, вуграми, себореєю і нейродермітом.

Ультрафіолет знижує ризик ракових захворювань (крім шкірних форм). Наприклад, пухлинні клітини раку грудей мають рецептори вітаміну D, який перешкоджає їх росту.

Сонячне вплив має позитивний психологічний ефект. Під впливом світла організм виробляє ендорфін - хімічна речовина, яка сигналізує мозку, що в організмі все в порядку.

Медицина давно встановила, що недолік ультрафіолетового випромінювання (синдром "світлового голодування") погіршує самопочуття, працездатність, викликає дитячий рахіт, різко знижує активність захисних систем організму.

Люди похилого віку теж отримують користь від прийому сонячних ванн, але краще попередньо переговорити з лікарем. Сонячні ванни допомагають при м'язових болях і ревматичних явищах. Також УФ- промені сприяють виробленню в організмі вітаміну D, який запобігає ламкість кісток. Остеопороз, що виникає в літньому віці, збільшує ризик перелому кісток. Встановлено, що понад 50% переломів можна було запобігти, приймаючи вітамін D.

Доведено, що під дією УФ-променів значно збільшується вміст антитіл в крові, що підвищує опірність нашого організму до інфекційних і вірусних захворювань.

Дослідження, проведені серед жителів Крайньої Півночі, показали, що рак шкіри там велика рідкість. Такі ж дані отримали, провівши дослідження серед жителів Африки, де сонце світить з винятковою силою. Серед аборигенів Австралії рак шкіри зустрічається в одиничних випадках, а ось серед стороннього населення відзначається найвищий показник захворюваності в світі. Про що ж говорять ці дані? Про те, що кожна людина повинна дотримуватися свою власну, індивідуальну сонячну дозу.

Увага! Вчені вважають, що неодноразові опіки шкіри, особливо в дитинстві або підлітковому віці, збільшують ризик захворювання на рак, і особливо найнебезпечнішою його різновидом - злоякісною меланомою. На щастя, рак шкіри в більшості випадків не дає метастаз і повністю виліковується хірургічним шляхом. Якщо у вас на тілі багато родимок - зіграти вам не можна при будь-якому типі шкіри.

Правила гарної засмаги

Наведемо кілька корисних порад про те, як правильно приймати сонячні ванни.

Сонцезахисні креми повинні вживати всі, крім негрів похилих років. Навіть смуглянки-молдаванки зобов'язані захищати шкіру, якщо не хочуть постаріти завчасно або, того гірше, заробити собі злоякісну пухлину. . Препарати мають індивідуальний фактор захисту (SPF) від 45 (для світлої шкіри) до 10 (для смаглявої шкіри).

Смагляві люди можуть дозволити собі в перші дні відпустки крем з фактором 8 або 12 поступово переходячи до індексу 4. Але припиняти користуватися сонцезахисним кремом не можна, навіть якщо здається, що шкіра абсолютно адаптувалася до сонця. У перший тиждень відпустки в сонячних краях люди зі світлою шкірою повинні використовувати крем з максимальним рівнем захисту (20 або 30), поступово переходячи до більш слабким індексам. Але навіть при застосуванні препаратів час перебування на сонці не повинно перевищувати 15 години.

Наносити сонцезахисний крем потрібно ще вдома (в готелі), за 20 хвилин до урочистого виходу на пляж. Цей час необхідний шкірі, щоб максимально засвоїти, увібрати сонцезахисні фільтри.

Деякі ділянки шкіри особливо швидко обгорають. Це ніс, лоб, груди, плечі, підйоми ніг і коліна. Такі ніжні місця краще завжди мазати найсильнішим сонцезахисним кремом.

Сонцезахисний засіб повинен бути водостійким. Ультрафіолетові промені проникають навіть у товщу води, на глибину до 05 метра, і там теж роблять свою чорну справу.

Якщо ви після купання витерлися рушником, доведеться намазатися знову, щоб відновити рятівну оболонку.

Не впадайте в райдужні ілюзії. Якщо ви нанесли крем повторно, це не означає, що ви ще в 20 - 30 разів збільшили час безпечного перебування на сонці. Ви просто відновили захисний шар, а час уже давно йде, з того самого моменту, як ви намастилися кремом в перший раз.

При купівлі крему для дітей краще підібрати водовідштовхувальний крем з сонцезахисним фактором 30 і більше. Шкіра дитини містить більше клітин, схильних до шкідливого впливу сонячних променів. Обов'язково треба використовувати сонцезахисні креми під час прогулянок під сонцем. Дітям до 15 років треба дотримуватися особливої ​​обережності при загорянні в солярії.

Незалежно від того, скільки вам років, загоряти найкраще в русі. І дітям, і дорослим не рекомендується перебувати на сонці поруч з водою з 10 години до 14 години. Носіть сонячні окуляри, які забезпечують 100% захист очей від УФ-променів.

Пам'ятайте, що вода і пісок відображають близько 20% УФ-променів. Тому навіть в тіні можна отримати сильні опіки. Навіть, якщо ви відпочиваєте у моря в тіні, на шкіру слід наносити сонцезахисні засоби. На пляжі слід побоюватися вітряної погоди, коли організм не сприймає теплове випромінювання, а УФ- промені непомітно й нещадно підсмажують шкіру. Саме в вітряні сонячні дні люди найчастіше
отримують сонячні опіки.

Недостатня кількість вітаміну D (і, як наслідок, брак кальцію) можна компенсувати дієтою (риб'ячий жир, жирна риба, молоко, гриби, яйця). Все це може бути комбіновано з терапією УФ променів.

Пам'ятайте, що вода і пісок відображають близько 20% УФ-променів. Тому навіть в тіні можна отримати сильні опіки. Навіть, якщо ви відпочиваєте у моря в тіні, на шкіру слід наносити сонцезахисні засоби. На пляжі слід побоюватися вітряної погоди, коли організм не сприймає теплове випромінювання, а УФ- промені непомітно й нещадно підсмажують шкіру. Саме в вітряні сонячні дні люди найчастіше
отримують сонячні опіки.

Недостатня кількість вітаміну D (і, як наслідок, брак кальцію) можна компенсувати дієтою (риб'ячий жир, жирна риба, молоко, гриби, яйця). Все це може бути комбіновано з терапією УФ променів.

Ближче до полудня сонце стає особливо агресивним, і лікарі рекомендують з 11 до 16 годин перебувати в тіні. Прислухайтеся до їхніх порад.

Після повернення з пляжу прийміть душ, використовуючи нелужні pH-нейтральні миючі засоби. Потім обов'язково нанесіть спеціальний крем після засмаги. До його складу входять зволожуючі компоненти, а також вітаміни В5 і Е. Вітамін В5 сприяє регенерації клітин шкіри, частина яких руйнується під дією сонячного випромінювання. Вітамін Е є нейтралізатором вільних радикалів, які викликають окислення клітин шкіри. Він відновлює підтримуючу структуру шкіри. Зволожуючі і живильні компоненти: гліцерин, ланолін, алое вера, різні масла забезпечують догляд за шкірою, вона набуває здорового вигляду, стає пружною. Засмага на такій шкірі протримається довше, т. К. Вона захищена від лущення.

Дітям до 2 років категорично заборонено перебувати під відкритими сонячними променями. Вони можуть сидіти в тіні, але їх шкірі теж потрібна допомога. Бажано придбати для малюка спеціальний дитячий сонцезахисний крем з максимальним ступенем захисту - 30. Пам'ятайте, що сонячні опіки, отримані в дитинстві, можуть перетворитися в злоякісну пухлину через десятки років.
Рудоволосим і тим, у кого дуже біла шкіра, для попередження сонячних опіків поряд з сонцезахисними кремами можна спробувати попити і вітаміни.

Шкіра губ не утворює рятівного меланіну, тому вона абсолютно беззахисна перед ультрафіолетом. Можна придбати спеціальний сонцезахисний олівець або помаду для губ, або захищати їх хорошою гігієнічною помадою (без вазеліну) або зволожуючим кремом.

Не варто очищати тіло перед засмагою милом, воно руйнує захисне покриття шкіри і знежирює її. Не користуйтеся духами, дезодорантами. Вуглеводні, що входять до складу косметичних засобів, при взаємодії з сонцем можуть викликати алергічну реакцію, поява червоних висипань, як від опіку. Зате частіше користуйтеся сонцезахисними засобами. На упаковці кремів і масел позначений їх сонцезахисний фактор і дано керівництво щодо застосування для різних типів шкіри. Щоб охолодити і освіжити шкіру, використовуйте лосьйон після засмаги. Це також допоможе запобігти лущення.

Вийшовши з води, витріть рушником - краплі фокусують промені і можуть викликати опік. І не забувайте про сонцезахисні окуляри, якісних, що захищають ваші очі від ультрафіолету. Прикривайте і голову - не тільки, щоб уберегтися від сонячного удару, але і пам'ятаючи про те, що фарбоване волосся вигоряють нерівномірно. Щоб уникнути зневоднення пийте якомога більше напоїв - безалкогольних. Якщо ви не зовсім тверезі, не ходіть на пляж - сонце точно не піде вам на користь.

Сонячне світло зменшує вміст в організмі вітаміну С. Тому постарайтеся ввести його в свій раціон (нагадаємо, вітамін С міститься в петрушці, смородині, цитрусових, ківі, болгарському перці).

Ще про овочі та фрукти:

підтвердилося, що деякі з них сприяють загару, наприклад, морква й абрикоси, багаті бета-каротином і надають шкірі помаранчевий відтінок;
особливої ​​уваги гідні помідори, що містять лікопен - речовина, що стимулює вироблення в організмі меланіну, а значить - засмаги.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю