Усі новини

Про зубні щітки і пасти

Про зубні щітки і пасти

Якісна зубна щітка грає найважливішу роль в гігієні порожнини рота. Без зубної щітки не може обійтися ні дорослий, ні дитина. Якісна зубна щітка грає найважливішу роль в гігієні порожнини рота.

• Без зубної щітки не може обійтися ні дорослий, ні дитина. Але, купуючи щітку, більшість з нас керується міркуваннями лише естетичного порядку (колір, форма ручки). Ми чомусь забуваємо, що від того, чи правильно обрана зубна щітка, багато в чому залежить ефективність її використання за прямим призначенням. Адже при чищенні зубів неякісної зубною щіткою ми можемо завдати значної шкоди здоров'ю органів порожнини рота.

• Кожна щітка складається з ручки і робочої частини - головки з посадженими в неї кущиками щетини. В даний час ринок пропонує безліч моделей зубних щіток, що відрізняються формою і розмірами головок, розташуванням і густотою, довжиною та якістю щетинок, розмірами і формою ручок. Як же правильно вибрати відповідну зубну щітку? Що слід знати про зубні щітки?

• Довгі роки для зубних щіток використовували лише натуральну щетину, а в останні час стоматологи віддають перевагу синтетичному волокну (нейлон, Сетрон, нерлон, дерлон, поліуретан та ін.). Зубні щітки зі штучного волокна мають ряд переваг перед щітками з натуральної щетини: вони не розшаровуються, не покидають свого місця в голівці, в них не заводяться мікроби.

• Ефективність використання зубних щіток, а, отже, і правильний індивідуальний підбір щітки залежать, в першу чергу, від жорсткості так званого щетиною поля.

• Чи існують чотири ступені твердості зубних щіток:
жорсткі;
середньої жорсткості;
м'які;
дуже м'які.

• Для дитини до року зубна щітка повинна бути спеціальною м'якою поролоновою, яку зволожують кип'яченою водою. Для дітей старшого віку рекомендується використовувати зубні щітки з м'якою щетиною.

• Жорсткі зубні щітки при неправильному застосуванні можуть травмувати ясна й тверді тканини зуба (стирання емалі і дентину). Попередня обробка щіток теплою водою робить їх м'якше. Найбільш ефективні зубні щітки середньої жорсткості (medium), так їх щетинки, будучи більш гнучкими, очищають десневую борозну, краще проникають в міжзубні проміжки. Дуже м'які щітки рекомендуються в період лікування захворювань пародонту, коли стан ясен не дозволяє проводити енергійну чистку зубів. Користування дуже м'якої зубної щітки в поєднанні з недбалою чищенням зубів іноді може привести до утворення на зубах пігментованих плям (коричневих, чорних і ін.). Отже, при нормальному стані зубів і пародонта рекомендується використовувати зубні щітки середньої жорсткості.

• Наявність гнучкого з'єднання ручки і головки зубної щітки також має важливе значення. Справа в тому, що таке з'єднання дозволяє "автоматично" регулювати ступінь тиску, що оптимізує очищають і масажують властивості.

• Намагайтеся використовувати зубну щітку з невеликою голівкою. В іншому випадку Вам буде складно очищати важкодоступні місця, особливо область зубів мудрості. Розмір головки зубної щітки визначається тим, для кого вона призначена - для дитини, підлітка або дорослого. Так, рекомендується для самих маленьких підбирати щітку з 23 пучками щетини, для підлітків - близько 39 пучків і для дорослих - стандартний варіант 47-55 пучків. За розміром головки зубні щітки варіюють від 18 до 35 мм. Краще використовувати щітки з головками невеликого розміру, так як ними легше маніпулювати в роті. Для дітей підійде розмір приблизно в 18 - 25 мм, а для дорослих - в середньому 30 мм. Головка щітки повинна перекривати не більш 3-х зубів.

• В ідеалі щітка не повинна травмувати порожнину рота, не повинна бути електростатічность, тобто не притягувати полімерну пил, і її кінчики повинні бути закруглені. Таким вимоги відповідають зубні щітки останнього покоління, що випускаються з щетиною "Interdent" (пучки щетини у них різної довжини), деякі моделі мають ще й х-образне розташування щетинок.

• Зубна щітка легко забруднюється, тому її слід утримувати в абсолютній чистоті. Після чищення зубів щітку слід промити під струменем теплої води, ретельно очистити від залишків їжі, зубної пасти, зубного нальоту і намилити. Перед черговою чищенням зубів мило змивають. Зберігати зубну щітку потрібно так, щоб вона могла добре висохнути, наприклад, в склянці голівкою догори. Це помітно знижує кількість мікроорганізмів в зубній щітці, а щетинки зберігають свою твердість і форму. Ніколи не слід укладати зубну щітку відразу після використання в закритий футляр.

• Зубна щітка підлягає заміні, якщо її щетинки деформувалися. В середньому термін служби зубної щітки не перевищує 25-3 місяців. Нові моделі зубних щіток часто мають індикатор - два ряди пучків волокон, пофарбованих різнобарвними харчовими барвниками. У міру використання зубної щітки відбувається їх знебарвлення на & frac12; висоти щетинки, що зазвичай відбувається через 2-3 місяці при щоденній дворазової чищення зубів. Клінічно доведено, що нова зубна щітка видаляє зубний наліт більше на 25-30%, ніж та, якою користувалися три місяці.

• Головне, треба намагатися вичищати всі поверхні всіх зубів, не травмуючи при цьому ясна. Якщо Вам це вдається, то байдуже, який зубною щіткою чистити зуби, звичайної або електричної. Але за певних умов електрична щітка має переваги.

• Кожен з нас розуміє, наскільки важливий хороший догляд за порожниною рота, який включає в себе чистку зубів два рази в день протягом, принаймні, пари хвилин, щоденну очищення міжзубних проміжків за допомогою спеціальної нитки (флосса) і регулярне відвідування стоматолога.

• При покупці зубної щітки слід пам'ятати, що останнім часом на ринку з'явилася велика кількість підроблених зубних щіток, які зовні повністю схожі на оригінальні. Наслідки застосування цих фальшивок можуть бути вкрай небезпечними: це і кровоточивість ясен, і інфікування ясенних кишень, і опущення краю ясен, а також оголення шийки зуба, витончення емалі і підвищення чутливості зубів.

• Необхідно чітко відрізняти підробку від оригінальної зубної щітки. Єдине «гідність» у подібних щіток, зроблених невідомо ким і де, - їх ціна, що коливається в межах 15 - 20 рублів. Давайте запитаємо самих себе: «А, за великим рахунком, гідність чи це - за пару червінців піддати свої зуби і ясна ризику?». Відповідь очевидна. Тому неприпустимо купувати зубну щітку де-небудь з рук або на ринку за неймовірно низькою ціною. При виборі зубної щітки спочатку треба подивитися на упаковку, де обов'язково мають бути присутні: назва фірми виробника, поштову адресу і знак "Ростеста". Та й сама убога забарвлення упаковки іноді видає підробки. Після відкриття упаковки можна побачити замість гнучкого з'єднання ручки і головки - звичайний муляж, який не виконує покладених на нього функцій. І, нарешті, найнебезпечніше відмінність, яка, на жаль, на око не розрізнити, - це щетина. Оригінальні щітки характеризуються певною кількістю щетинок із закругленими відполірованими кінчиками і стандартною товщиною, що визначає жорсткість. Мікротравми ясен, які завдають щетинки підробок при чищенні зубів, дуже часто призводять до розвитку гінгівіту (запалення ясен).

• Вибір зубної щітки - не така проста задача, як ми звикли думати. Існує безліч нюансів, без знання яких можна потрапити в халепу, придбавши неякісний товар. Порожнина рота потребує обережного гігієнічному догляді і не терпить грубого втручання. Стало бути, вибирати зубну щітку слід з особливою обережністю.

• На очах у всього сказаного вище настійно рекомендуємо використовувати для профілактики стоматологічних захворювань тільки оригінальні зубні щітки.

• Ми свідомо не наводимо назв зубних щіток, так як необхідний індивідуальний підбір зубної щітки стоматологом з урахуванням конкретного стану Ваших зубів і ясен.

• Крім звичайних зубних щіток, існують спеціальні йоржики для очищення міжзубних проміжків, але їх, в основному, застосовують при пародонтозі.

• В особливу групу слід виділити спеціальні прилади для полірування зубів. Це маленький електромоторчик з живленням від пальчикових батарей, на вісь якого надягають гумові конуси, що дозволяють за допомогою спеціальних паст очищати і полірувати передні поверхні зубів в місцях, недоступних щітці. Але цей прилад не можна використовувати занадто часто, оскільки він псує емаль.

Про зубну пасту

Зубна паста - це складені система, властивості, призначення, механізм дії та ефективність якої визначають її компоненти. Основними компонентами зубної пасти є абразивні (зскрібає), гелеобразующіе і пенообразующие речовини, а також барвники, ароматизатори, антисептики - консерванти і речовини, що поліпшують смакові якості зубної пасти. Основна відмінність між зубними пастами полягає, в основному, в кількості і якості абразиву.

• Роль абразивно-полірування компонента зубних паст у підтримці якісної гігієни зубів досить велика, оскільки будь-яка зубна паста містить в своєму складі від 20 до 40% абразивних (поліруючих) компонентів, що усувають бактеріальний наліт і залишки їжі. Загальновизнаним є той факт, що абразивні компоненти низької якості (за рахунок неконтрольованої абразивності) травмують зубну емаль і сприяють руйнуванню зуба. Чим грубіший абразив використовується в зубній пасті, тим він травмонебезпечних для тканин порожнини рота і, особливо, для емалі зубів.

• Останнім часом в асортименті зубних засобів з'явилися так звані безабразівние кошти - гелевидні прозорі зубні пасти, отримані на основі сполук окису кремнію, оброблених спеціальним способом. Вони мають високу пенообразующей здатністю, мають приємний смак і красивий зовнішній вигляд. Але що очищає здатність гелів нижче, ніж традиційних паст.

• Зубні пасти, в залежності від їх складу, можуть бути розділені на гігієнічні та лікувально-профілактичні.

• Гігієнічні зубні пасти надають тільки очищає і освіжаючу дію і в даний час майже повністю витіснені з ринку засобів гігієни порожнини рота.

• Лікувально-профілактичні зубні пасти протизапальної дії призначені для використання в комплексних заходах при профілактиці і лікуванні гінгівітів, пародонтитів, стоматитів. З цією метою в зубні пасти вводять біологічно активні речовини - хлорофіллсодержащіе з'єднання, водні або водно-спиртової настої і екстракти лікарських рослин, антисептики, ферменти, мікроелементи, мінеральні солі, вітаміни груп B, PP, C, K і ін.

• Зубні еліксири та ополіскувачі є допоміжними засобами, які використовуються для гігієнічного догляду за порожниною рота і в профілактичних цілях. Зубні еліксири та ополіскувачі не замінюють процедури чищення зубів щіткою.

• Всі зубні еліксири так само, як і зубні пасти, можна розділити на дві групи: гігієнічні та лікувально-профілактичні.

• Основне призначення гігієнічних еліксирів - дезодорація порожнини рота, тому вони застосовуються, як правило, у вигляді полоскань після чищення зубів. Гігієнічні зубні еліксири є водно-спиртової основу з додаванням різного роду ароматичних речовин (запашні масла, ментол, ванілін і ін.). На відміну від еліксирів зубні ополіскувачі не потрібно розводити перед застосуванням, вони не містять спирту і мають, як правило, лікувально-профілактичну дію. Це можуть бути зубні ополіскувачі протизапальної, каріесстатіческого дії, ополіскувачі, що знижують чутливість шийок зубів, що часто зустрічається при захворюваннях пародонту і некаріозних ураженнях твердих тканин зубів, що зменшують відкладення зубного нальоту і розчиняють його.

• В даний час зубні пасти, зубні еліксири і зубні ополіскувачі представлені широким асортиментом. Але підбирати зубну пасту, зубний еліксир або зубної ополіскувачі для щоденного застосування необхідно з урахуванням індивідуальних особливостей, стану зубів і порожнини рота, а також стану організму в цілому.

Ангеліна Адаменко, за матеріалами стоматологічної клініки "Н-Н Дент"
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю