» » » Як не захворіти на грип? Профілактика захворювання
Усі новини

Як не захворіти на грип? Профілактика захворювання

Як не захворіти на грип? Профілактика захворювання

Грип проявляється гостро, а його інкубаційний період протікає кілька днів, але може і 5 діб. Фахівці в галузі медицини розповіли про заходи профілактики та позбавлення від грипу
Під грипом мається на увазі гостра вірусна інфекція. Вона найчастіше вражає нижні і верхні дихальні шляхи. Входить в групу гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Під час хвороби у людей спостерігається виражений процес інтоксикації, який може викликати ускладнення і навіть смерть. У групі ризику знаходяться особи похилого віку та діти.

Грип проявляється гостро, а його інкубаційний період протікає кілька днів, але може і 5 діб.

Фахівці в галузі медицини розповіли про заходи профілактики та позбавлення від грипу.

Розпізнають інфекцію по таких симптомів:

- сильне відділення поту;

- процес інтоксикації;

- почуття слабкості;

- ломота в різних частинах тіла, наприклад, руках, ногах, суглобах і м'язах;

- непереносимість світла, больові відчуття при рухах очей;

- головні болі;

- висока температура тіла (до 395⁰С);

- катаральні ознаки: кашель, нежить і сльозотеча;

- переповнення кров'ю судин неба, глотки і очей;

- хрипне голос;

- біль в зоні грудної клітини.

При виявленні перелічених симптомів, необхідно відразу ж звертатися до лікаря.

Профілактика грипу

Експерти рекомендують виконувати такі приписи в профілактичних цілях або щоб швидше одужати і уберегти своїх близьких від хвороби:

- Двічі на день полоскати горло і промивати ніс фізіологічним розчином (половина чайної ложки солі на 1 склянку теплої води). Також можна робити промивання розведеної перекисом водню (розводити 1: 3 або 1: 4).

- Прочищати ніс паперовими серветками і зволожувати його всередині тампонами, попередньо змоченими в фізіологічному розчині.

- Пити якомога більше рідини кімнатної температури, але не гарячою. Для цього підійдуть морси, ледь теплий чай з лимоном, компоти, звичайна вода.

- Приймати вітамін С разом з цинком, який допоможе його засвоєнню. Доведено взаємозв'язок між достатнім вмістом цинку і вітаміну С в організмі і активністю імунної системи.

- У закритих приміщеннях з великою кількістю людей носити медичну маску. Використовувати її можна тільки один раз, після чого покласти в целофановий пакет і викинути, так як на її поверхні можуть перебувати віруси.

- Саморобна маска повинна складатися з 5 - 7 шарів марлі. Після носіння її потрібно прати в машинці при максимально високій температурі, а після висихання гарненько прасувати праскою.

Експерти рекомендують всім, хто зробив і не зробив вакцинацію від грипу, не нехтувати профілактичними заходами і виконувати приписи в разі настання хвороби.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю