» » » 8 інфекційних захворювань, які мешкають в тренажерному залі
Усі новини

8 інфекційних захворювань, які мешкають в тренажерному залі

8 інфекційних захворювань, які мешкають в тренажерному залі

У сьогоднішній статті ми перерахуємо 8 інфекцій, які можна підхопити в спортивному залі, а також розповімо, що робити, щоб цього не сталося
Тренажерний зал у більшості людей асоціюється зі здоров'ям. Туди йдуть з бажанням скинути вагу, привести себе в форму, поліпшити показники здоров'я. Але треба бути обережним і не ігнорувати елементарні правила гігієни. Адже не всі знають, що в стінах спортзалу мешкають інфекційні захворювання, і якщо не дотримуватися запобіжних заходів, то замість користі спортзал принесе лише шкоду.

У сьогоднішній статті ми перерахуємо 8 інфекцій, які можна підхопити в спортивному залі, а також розповімо, що робити, щоб цього не сталося.

Золотистий стафілокок

У США Національне об'єднання тренерів з різних видів спорту зробило висновок, що більше половини хвороб, що мешкають в спортзалах, класифікуються як інфекційні захворювання шкіри.

Тренера рекомендують тримати в чистоті своє тіло до, після і під час тренувань, а також не використовувати брудне спортивне обладнання.

Припустимо, ти тренуєшся на еліптичному тренажері. В цей час ти потієш і витираєш піт з лиця рукою; а через кілька днів ти виявляєш на шкірі висипання або запалені гнійники із золотистою скоринкою. З великою ймовірністю такі симптоми можуть свідчити про золотистому стафілококу. Він викликає інфекції шкіри і внутрішніх органів. Крім того, бактерія стійка до багатьох антибіотиків, в тому числі до пеніциліну.

Витирати виступив піт рушником - не найкращий варіант, тому що тканина буде контактувати з тренажером, якщо його повість на поручень. Але це буде краще, ніж витирати рук. Однак рушник необхідно прати при високій температурі після кожного походу в тренажерний зал.

Кандидоз (дріжджовий грибок)

Умовно-патогенний грибок кандида провокує розвиток не тільки молочниці, але і стригучого лишаю. Якщо дріжджовим грибком заразитися в спортзалі не так просто, то ймовірність принести додому після тренувань стригучий лишай набагато вище. Носіїв такої хвороби багато, і іноді вони самі про це не знають.

Кандида впроваджується в верхні шкірні покриви, іноді - в нігтьову пластину. Вона виглядає, як червонуваті цятки з білими вкрапленнями. Нігтьову пластину дріжджовий грибок найчастіше забарвлює в білий колір, при цьому ніготь може відходити від ложа.

Дріжджовий грибок любить вологу і теплу середу, тому потрібно бути акуратним в басейнах, душових, саунах і кімнатах для перевдягання.

Грибок стоп і нігтів

Крім кандиди, нігті в спортзалі можуть вразити і інші типи грибків - патогенні. Від них страждають і стопи. Тому в загальних душових слід митися тільки в гумових тапочках. В сауну також потрібно заходити у взутті.

Спортивний килимок може бути заражений грибком, якщо до цього на ньому хтось стояв босоніж. Якщо заражені предмети не продезінфікувати, грибок може на них існувати не менше року.

Дезінфікують речі найчастіше «Формідрон», оцтом або більш делікатними аптечними спреями.

Прання рушників при низькій температурі не позбавляє тканини від грибків. Враховуй цей момент, якщо хочеш взяти рушник у адміністратора спортзалу.

Папіломавірус (ВПЛ)

ВПЛ - ще один привід ходити в спортзалі у взутті.

Існує понад 100 видів папілом, 13 з них вважаються особливо небезпечними, так як можуть сприяти розвитку раку. Безумовно, ризик заразитися найбільш небезпечним видом вірусу невеликий, проте постраждати від невеликий неприємних наростів можна.

Передається вірус через контакт шкіри з зараженими поверхнями або після дотику з шкірою іншої людини.

Клебсієлла

Бактерія вважається умовно-патогенної, так як входить до складу нормальної мікрофлори кишечника. Зі стільцем вона потрапляє в навколишнє середовище і передається побутовим способом. Її можна виявити на тренажерах, штангах, кранах - всюди, де людина з немитими руками торкався до речей.

Якщо немає проблем з імунітетом, клебсієла буде нестрашно. Але якщо захисні сили організму слабкі, то потрапила в організм інфекція може вести себе агресивно.

Бактерія вражає легені і сечовивідні канали. Рідше вона провокує захворювання крові і менінгіт. Локалізація клебсієли залежить від способу її потрапляння в тіло людини. Наприклад, якщо бактерія проникла через ніс, може виникнути пневмонія.

Кишкова паличка

Кишковою паличкою можна заразитися, якщо своєчасно не вимити руки або вжити немиті продукти. Улюблені місця проживання інфекції - кнопки, дверні ручки, поручні тренажерів, спортивні килимки. Обов'язково мій руки після тренажера і не чіпай своє тіло, поки вони не вимиті.

Найчастіше, кишкова паличка викликає блювоту, нудоту, розлад шлунка; а в деяких випадках - пневмонію.
Нерідко інфекцію плутають з гепатитом А і неправильно підбирають лікування самостійно. Тому, при перших же симптомах, звернися до лікаря.

Стрептокок

Медицині відомо близько 20 видів стрептококових інфекцій. Передаються вони через побутові предмети і повітряно-крапельним шляхом. Вони виживають при високій температурі, тому стрептококи мешкають не тільки на тренажерах, а й в саунах, і в душових.

Інфекція проявляється у вигляді болючих відчуттів в горлі, а важка форма стрептокока може стати причиною пневмонії.

Поглянь на фотографії хворих в інтернеті, і ти більше не забудеш будинку серветки з антибактеріальним ефектом, хлоргексидин і персональне рушник.

Віруси грипу та застуди

Експерти з'ясували, що віруси грипу і застуди на шкірі живуть близько трьох годин, а на інших поверхнях - до чотирьох. Враховуй це, і обов'язково бери в спортзал антибактеріальні серветки і особисте рушник, яке потрібно зберігати тільки в пакеті.

Висновок

Головне в захисті від інфекцій - боєздатний імунітет . Він формується, перш за все, здоровим способом життя . Також не забувай своєчасно проходити огляди у лікаря і лікувати виявлені захворювання. При порушенні шкірних покривів (тріщини, порізи, мікротравми), не ходи в спортзал до їх загоєння.

Не забувай про правила особистої гігієни - після тренажерів мій руки і користуйся своїм рушником. Періодично протирай стопи протигрибковим кремом. І не ходи босоніж, обов'язково одягай змінне взуття, а в душ - тим більше.

Усі перелічені заходи дозволять відвідувати тренажерний зал без високого ризику повернутися звідти з інфекцією.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю