Усі новини

Види фобій і їх лікування

Види фобій і їх лікування

Фобія - це підвищена ірраціональна боязнь чогось, і це може бути якийсь об'єкт, дія або ситуація. Фобії, або нав'язливі страхи, приносять великий дискомфорт, спотворюють особистість і псують життя людей, часом залишаючи в повній самоті Фобія - це підвищена ірраціональна боязнь чогось, і це може бути якийсь об'єкт, дія або ситуація. Фобії, або нав'язливі страхи, приносять великий дискомфорт, спотворюють особистість і псують життя людей, часом залишаючи в повній самоті.

Можна виділити три категорії фобій - социофобии, агорафобія і конкретні фобії - страх перед певним об'єктом або ситуацією.

Соціальні фобії - це не просте горе або незручність, а це наполеглива ірраціональна боязнь виконання будь-яких громадських дій (наприклад, публічних виступів), або дій, які супроводжуються увагою з боку сторонніх осіб (боязнь перебувати на вулиці, коли на тебе дивляться, неможливість займатися чимось або при спостереженні з боку і т. п.), або навіть просто зустрічатися і розмовляти з незнайомими людьми. Якщо социофобии не почати вчасно лікувати, то цей страх може привести до розриву всіх соціальних контактів, відсутність яких буде негативно позначатися на якості і рівні життя.

Агорафобія - боязнь відкритих дверей, відкритого простору; розлад психіки, в рамках якого з'являється страх скупчення людей, які можуть зажадати несподіваних дій; несвідомий страх, який відчувають при проходженні без поводирів великої площі або безлюдній вулиці. Чоловіки в два рази рідше страждають агорафобією, ніж жінки. Якщо людину не почати лікувати, то ця фобія може в буквальному сенсі замкнути людини в чотирьох стінах. При правильному лікуванні, 9 з 10 пацієнтів позбавляються цієї фобії.

Аерофобія - страх перед авіаперельотами. Дана фобія також приносить людині масу незручностей. Тому варто швидше від неї позбавлятися за допомогою гіпнотерапії.

Крім поширених видів фобій ще існують незвичайні «дивацтва». Так звані паранормальні фобії - боязнь вампірів, нечистої сили, числа «13».

Карцінофобія - боязнь захворіти на рак. Ця фобія провокує у людини панічні атаки, сильні головні болі. Таку фобію можна вилікувати за допомогою когнітивної психотерапії.

Еметофобія - страх блювоти. Лікується гіпнозом.

Науці навіть відомі такі порівняно нешкідливі фобії, як одонтіатофобія (Боязнь лікаря-стоматолога) і спаргарофобія - страх спаржі.

Ознаками фобії можна назвати регулярне уникнення ситуації, в якій виникає відчуття страху, і наступ нападів паніки. Їх легко розпізнати за такими ознаками:

- відчуття задухи, спазми в горлі;
- прискорене серцебиття (серце вискакує з грудей ");
- почуття слабкості, заціпеніння тіла;
- відчуття, що ось-ось настане непритомність;
- рясний холодний піт;
- відчуття сильного страху, жаху;
- тремтіння у всьому тілі;
- блювота або розлад шлунка;
- тіло здається "не своїм", перестає слухатися;
- відчуття того, що сходиш з розуму.

Позбутися від фобій можна, і в окремих випадках навіть самостійно, важливо тільки правильно визначити, від чого саме позбавлятися. Тому що якщо шукати вихід в невірному напрямі, в кращому випадку упрешся в глуху стіну, а в гіршому - з'являться нові проблеми. І щоб подібне не сталося треба звертатися до фахівців в цій області - лікарям психіатрам-психотерапевтів.

І останнє. Напевно знайдуться люди, які вважатимуть, що кращий засіб від виникнення нав'язливих страхів - взагалі ніколи нічого не боятися. І будуть не праві: хоча б тому, що, по-перше, відсутність взагалі будь-яких тривог і страхів - якраз ознака психіатричного розладу. А по-друге, звичайно, фобія - не найприємніше явище, проте краще, напевно, відчути страх "на порожньому місці", ніж втратити життя в результаті відчайдушної видали або дурного молодецтва.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю