Усі новини

Як врятуватися від весняної алергії?

Як врятуватися від весняної алергії?

Весна - не завжди одна тільки радість. Багатьом з нас доводиться зустрічати цей час року, озброївшись носовими хустками і очними краплями Весна - не завжди одна тільки радість. Багатьом з нас доводиться зустрічати цей час року, озброївшись носовими хустками і очними краплями. Сезонна алергія - ось як звуть ворога, що змушує нас безперервно чхати і витирати почервонілі очі. Фахівці підрахували, що з кожним роком людей, які страждають від сезонної алергії, стає більше на 10%. Це захворювання приймає різні форми. Одна з найбільш часто зустрічаються - поліноз, тобто хвороблива реакція на пилок квітучих рослин.
Алергія на пилок починає проявлятися з першими теплими днями, коли на деревах і чагарниках розпускаються квіти. Імунна система деяких людей чомусь вирішує, що пилок саме цієї рослини небезпечна для організму, і приймається всіляко заперечувати її найдрібніші частинки - змушує людей чхати і виділяти сльози. Найчастіше перша хвиля полінозу захльостує схильних до алергії людей з початком цвітіння дерев, друга піднімається, коли починають зацвітати лугові трави і злаки, нарешті, третій вал захворювання припадає на період цвітіння бур'янів.
Зрозуміти, що алергія почалася, дуже просто: людину мучить постійний нежить , Який не проходить протягом 2-3 тижнів, з очей течуть сльози , А легкі розриває неприємний сухий кашель . Крім того, вранці доводиться витрачати масу часу, щоб «прочхали».
У народі чомусь прийнято вважати, що лікувати алергію - заняття марне: мовляв, сама пройде, коли перестануть цвісти рослини. Але хіба це вихід - страждати кілька тижнів поспіль, нічого не роблячи? Сучасна медицина вміє досить успішно полегшувати страждання алергіків, тому краще рішення - відправитися до лікаря і пройти курс, який він призначить.
Як врятуватися від весняної алергії?

Найбільш ефективним методом лікування полінозу називають імунотерапію , Яка проводиться восени або взимку, коли пацієнт перебуває в стані ремісії. Курс зазвичай триває від 2 до 3 місяців, протягом яких людина отримує вакцинацію. Алергени вводяться спочатку малими дозами, концентрація поступово підвищується. Такими неспішними кроками можна домогтися того, що через 3-4 роки планомірного лікування від алергії не залишиться і сліду.
Існує і «Стаціонарний» спосіб лікування полінозу , Який полягає в перебуванні пацієнта в спеціальній гіпоалергенної лікарняній палаті весь період цвітіння рослин, тобто не менше 2-3 тижнів. Однак далеко не кожна людина може дозволити собі прожити затворником стільки часу - сучасний ритм життя не передбачає такого тривалого самоусунення від справ.
Якщо поліноз приймає важкі форми і людина просто не в силах виносити алергічні прояви, можна порадити йому виїжджати на цей час в місця, де цвітіння ще не почалося або вже закінчилося. Цей спосіб, знову-таки, підходить не всім.
Що ж робити? Для початку - престати панікувати , Психологічний стан дуже впливає на ступінь прояву алергії. За 2-3 тижні до передбачуваного початку цвітіння слід почати приймати антигістамінні препарати , Які випише лікар.
Наступна профілактичний захід - по можливості, уникати прогулянок при сухій і вітряну погоду. Дощ і вогкість переноситься алергікам набагато легше, так як вода змиває частину пилку, і вона вже не становить такої небезпеки для здоров'я. Перш ніж сідати в автомобіль, необхідно почистити салон , Щоб видалити з нього пил, і пересуватися по місту тільки з закритими вікнами . На вулиці слід захищати обличчя великими сонцезахисними окулярами і одягати головний убір . Повернувшись додому, алергік повинен зняти верхній одяг , А хтось із рідних повинен як слід її витрусити, щоб не заносити в приміщення пил. Допоможе і звичайна чиста вода: потрібно частіше вмиватися , А також промивати рот і ніс .
У будинку в період цвітіння потрібно проводити щоденну вологе прибирання (Тільки не силами алергіка, подбати про нього повинні близькі люди!). Відкривати на ніч вікна можна лише тоді, коли немає вітру, і за умови, що вікна захищені москітною сіткою. Дуже добре завішувати на ніч вікна мокрими простирадлами.
Лікар-алерголог допоможе також скласти список продуктів, які потрібно виключити з раціону на небезпечний період. Наприклад, що страждають від пилку берези доведеться відмовитися на час від горіхів, моркви і яблук, а болісно реагує на пилок бур'янів не можна вживати в їжу рослинне масло.
Дотримання цих правил допоможе зменшити симптоми захворювання і порівняно легко перенести весняну алергію.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю