Усі новини

Що таке аритмія?

Що таке аритмія?

Здорове серце відрізняється регулярним синусовим ритмом нормальної частоти. Однак лікарям нерідко доводиться спостерігати не тільки зміна ритму скорочень серця, а й порушення темпу цих скорочень.

Здорове серце відрізняється регулярним синусовим ритмом нормальної частоти. Однак лікарям нерідко доводиться спостерігати не тільки зміна ритму скорочень серця, а й порушення темпу цих скорочень. Такі порушення ритму називаються аритмією і становлять загрозу для життя.

Аритмія викликана зміною основних функцій серця: його збудливості, автоматизму та провідності. Аритмія має кілька різновидів:

Блокада серця - порушення серцевої діяльності, яка пов'язана з уповільненням або припиненням проведення імпульсу по провідній системі серця.

Миготлива аритмія , Яка виражається в безладної діяльності серця і його хаотичному скороченні.

Синусова Артима - збільшення частоти серцевих скорочень на вдиху і їх уповільнення при видиху.

Екстрасистолія - передчасні скорочення серця.

Чим небезпечна аритмія?

Ступінь небезпеки залежить від того, який вид аритмії присутній у хворого. Так, синусовааритмія найчастіше буває у молодих людей. Вона не така небезпечна, як інші види аритмії і не вимагає особливого лікування, проте часом може вказувати на такі серйозні захворювання, як недостатність кровообігу, пухлина головного мозку, анемія і різні інфекції.

Важкий приступ блокади серця здатний викликати ішемію мозку. Якщо напад триває більше п'яти хвилин, він може привести до смерті хворого.

Миготлива аритмія - найбільш часто зустрічається вид аритмії. Чи загрожує розвитком ішемічного інсульту. Хворі, як правило, скаржаться на сильне серцебиття, дискомфорт в області серця, почуття страху і тривоги, нудоту і блювоту.

Пароксизмальна екстарсістоліческая тахікардія настає раптово і характеризується нападами серцебиття частотою більше 200 ударів в хвилину. У хворого темніє в очах, різко падає артеріальний тиск, він блідий і відчуває неприємні відчуття в області серця.

Які причини аритмії?

- стреси, неврози,

- ураження центральної і вегетативної нервової системи (травми черепа, пухлини мозку, порушення мозкового кровообігу),

- ураження міокарда,

- порушення електролітного балансу (зміна вмісту в крові магнію, калію і інших речовин),

- отруєння лікарськими препаратами і токсичними речовинами.

Яке лікування потрібно при аритмії?

В першу чергу, потрібно виявити причину, яка викликає порушення серцевого ритму, і нейтралізувати її. Хворий повинен перебувати на постільному режимі, йому показаний повний спокій і відсутність будь-яких фізичних напружень.

При блокаді серця призначаються препарати, які нормалізують серцевий ритм: атропін, еуфілін, изадрин. При миготливої ​​аритмії показані препарати наперстянки, новокаїнамід, хінідин, хлорид калію. Екстрасистолія вимагає ліків, що поліпшують роботу серця - таких, як еуфілін і нітрогліцерин.

Як можна запобігти виникненню нападу аритмії?

Хворий повинен уникати фізичних і психоемоційних навантажень. Для того щоб підтримати роботу серця, народна медицина радить включати в меню якомога більше персиків і чорної смородини.

Корисні також настої трав: квіток календули, трави горицвіту весняного і так далі.

Аритмія - серйозне захворювання, яке вимагає дбайливого ставлення хворого до свого стану.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю