» » » Випадання волосся у чоловіків: коротко про головне
Усі новини

Випадання волосся у чоловіків: коротко про головне

Випадання волосся у чоловіків: коротко про головне

На жаль, облисіння може початися в будь-якому віці під впливом несприятливих чинників. Але найбільш поширений вид облисіння - андрогенетичного, починається після 30-35 років Алопеція (науковий аналог терміна «облисіння») - ненормальне (більше 100 в день) випадання або порідіння волосся до повного їх зникнення на тілі і голові. Волосся є похідними шкіри і виконують кілька важливих функцій: тактильна чутливість (відчуття дотиків), теплообмін з навколишнім середовищем, вторинні статеві ознаки (вуса і борода у чоловіків), захист (брови, вії). Крім того, оскільки термін життя волоса 3-5 років, за його хімічним складом можна визначити, чим людина харчувалася, яких корисних речовин йому не вистачало в цей час, вплив професійних і побутових шкідливих факторів. Не дивно, що втрата волосся викликає неабияке занепокоєння!

На жаль, облисіння може початися в будь-якому віці під впливом несприятливих чинників. Але найбільш поширений вид облисіння - андрогенетичного, починається після 30-35 років.

Види алопеції

Випадання волосся може відбуватися з різних причин, іноді це індикатор загального неблагополуччя в організмі. Тому важливо не займатися самолікуванням (косметичні та аптечні засоби), а звернутися до дерматолога. Він уточнить причину втрати волосся і призначить лікування, що дозволить вам зберегти волосся і здоров'я.

Залежно від причин виділяють кілька видів алопеції (облисіння):

• Дифузна (Симптоматична) алопеція - сильне рівномірне випадання волосся по всій голові. Цей тип втрати волосся є симптомом таких глобальних процесів як стрес, гормональні, наслідків прийому ліків (хіміотерапія), операцій, травм і інфекцій, радіації, отруєнь, строгих дієт. Однак цибулини в цьому випадку не відмирають, тому лікування полягає в ліквідації причини втрати волосся і стимуляції їх росту (повноцінне харчування, лікувальні маски і бальзами, фізіопроцедури). Волосся відновлюються в середньому через півроку.

• Вогнищева алопеція - випадання волосся на тілі і голові у вигляді округлих ділянок на тлі нормальної шкіри. Причини даної форми точно не вивчені, можлива роль стресів, екології, різних травм і захворювань. Лікується вогнищева алопеція місцевим нанесенням гормональних мазей.

• Рубцова алопеція виникає на місці ушкодження шкіри в місцях травм, хірургічних розрізів, зажівшего запалення. У будь-якому рубці структура шкіри порушується і заміщується на сполучну тканину без волосяних цибулин. Єдино можливе лікування - хірургічне (пересадка волосся або висічення рубця і накладення тонкого косметичного шва).

• Андрогенетична алопеція - найпоширеніша. 95% чоловіків і 70-75% жінок втрачають волосся саме по її причини. В основі даного виду втрати волосся лежить генетично обумовлена ​​підвищена чутливість волосяних цибулин на лобі і тімені до тестостерону.

Тестостерон і облисіння

Як тестостерон пов'язаний з втратою волосся? Сам гормон не є небезпечним, але з нього під дією особливого ферменту (5-альфа-редуктаза) утворюється токсичний дигідротестостерон. Він викликає заміщення цибулин сполучною тканиною через 10-12 років після початку захворювання. Виразність алопеції залежить від чутливості цибулин до дигидротестостерону, а це визначається генетично. Причому «погана» спадковість передається в 75% випадків по материнській лінії, і тільки в чверті - по лінії батька. З даним видом втрати волосся можна боротися ліками (поліпшують кровообіг в цибулинах і блокуючими фермент), лазером або пересадкою волосся. Перспективні напрямки - клонування волосся і стимуляція сплячих цибулин.

Сьогодні існує багато шляхів вирішення проблеми випадіння волосся. Своєчасне звернення до лікаря і комплексний підхід до лікування - запорука успіху і секрет здорового волосся.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю