» » » Через що виникає запаморочення і як його вилікувати?
Усі новини

Через що виникає запаморочення і як його вилікувати?

Через що виникає запаморочення і як його вилікувати?

На запаморочення хоч раз в житті скаржився кожен. Але звичайне нездужання може приховувати під собою найсерйозніші хвороби.
Щоб не пропустити їх, не робіть найпоширеніших помилок На запаморочення хоч раз в житті скаржився кожен. Але звичайне нездужання може приховувати під собою найсерйозніші хвороби.

Щоб не пропустити їх, не робіть найпоширеніших помилок.

Про них розповідає Ольга Акімова, к. М. Н., Фахівець Інституту медико-біологічних проблем РАН.

Помилка 1. Вважати, що запаморочення безпечно

У деяких випадках можна дійсно не хвилюватися. Наприклад, запаморочення часто пов'язано з перевтомою, довгим сидінням за комп'ютером в одному положенні.

Тут вихід тільки один - робити перерви в роботі хоча б кожну годину, вставати, рухатися, робити прості вправи - наприклад, підняти-опустити руки.

Організм може не встигнути зорієнтуватися, так що дійсність «попливе», в разі якщо різко змінити положення тіла - швидко встати. Тому краще не робити різких рухів.

Часто паморочиться голова у людей похилого віку - за різними даними, з пацієнтів старше 60 років кожен четвертий скаржиться на запаморочення. Це пов'язано з віковими змінами в судинах.

Запаморочення загрожує навіть хворим на грип або застуду - це ускладнення виникає, якщо віруси вражають вестибулярний апарат.

Але за звичайним запамороченням, особливо якщо воно з'являється періодично, може ховатися безліч серйозних проблем. Наприклад, воно може бути симптомом онкологічного захворювання, наслідком травми, патології внутрішнього вуха. Часто голово¬круженіе пов'язано із захворюваннями серця.

У будь-якому випадку самостійно встановити причину цієї недуги неможливо, необхідно звернутися до лікаря-невролога.

Помилка 2. Думати, що запаморочення не лікується

Багато роками терплять запаморочення, вважаючи, що звертатися до лікаря марно. Насправді для лікування запаморочення застосовують препарати, які впливають на вестибулярний апарат, знімають вимотуючі симптоми, часто супроводжують запаморочення (наприклад, нудоту і блювоту, відчуття тривоги і паніки), і можуть бути ефективними навіть у найважчих випадках.

Також використовуються спеціально розроблені реабілітаційні програми, вправи, які допомагають налагодити «правильне» надходження інформації в центральну нервову систему. Якщо запаморочення залежить від проблем із зором, лікар може запропонувати оптичну корекцію, наприклад видалення катаракти та т. Д.

Щоб встановити причину запаморочення, використовують комп'ютерну та відеографіческіх реєстрацію рухів очей - коли апаратура фіксує їх реакцію на різні тести. Додатково проводиться обстеження слухової функції.

Іноді призначають комп'ютерну та магнітно-резонансну томографію головного мозку, обстеження судин, ендокринної системи, біохімічний аналіз крові і т. Д.

Помилка 3. При запамороченні потрібно якомога швидше лягти

Правильніше - присісти. Лягаючи, ви різко змінюєте відтік крові від голови на приплив, а це теж недобре. Для кровообігу більш фізіологічно положення сидячи.

Якщо закрутилася голова, не зайве буде виміряти тиск. Якщо вона висока, прийміть таблетку, що знижує тиск, особливо якщо ви гіпертонік.

Якщо тиск низький (нижче ста), випийте кави, міцний чай і трохи відпочиньте. Це допоможе прийти в себе. Якщо голова паморочиться часто - відкладати візит до лікаря не можна.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю