» » » Плюси і мінуси відбілювання зубів
Усі новини

Плюси і мінуси відбілювання зубів

Плюси і мінуси відбілювання зубів

Більшість дантистів не вітає процедуру відбілювання зубів. Єдиний на їхню думку плюс - естетична краса. Пропонуємо ознайомитися з усіма тонкощами відбілювання зубів, а також з інформацією, яка допоможе з'ясувати, потрібно тобі це чи ні
Більшість дантистів не вітає процедуру відбілювання зубів. Навіть з появою прогресивних і безпечних методів думку стоматологів не змінилося. Справа в тому, що для зубів така процедура вважається шкідливою. Єдиний плюс - естетична краса. Найбільш лояльно лікарі ставляться до лазерного відбілювання. Але й там не все так райдужно, як може здатися на перший погляд.

Пропонуємо ознайомитися з усіма тонкощами відбілювання зубів, а також з інформацією, яка допоможе з'ясувати, потрібно тобі це чи ні.

Перш за все, слід розуміти, що відбілювання - це не завжди разовий похід до стоматолога і миттєвий результат. Часто буває потрібна не одна процедура, а як мінімум кілька. Під час першого візиту лікар з'ясує початковий колір зубів і спрогнозує, яким може бути кінцевий результат. Варто зауважити, що підсумок відбілювання багато в чому залежить від початкового кольору зубів.

Кому в першу чергу доцільно провести відбілювання зубів?

Медичних показань як таких немає. Рекомендується процедура тим, у кого внаслідок прийому антибіотиків зуби змінили природний колір. Як правило, на емаль негативно впливає тетрациклінова група антибіотиків.

Відбілювання зубів допоможе і тим, у кого вони потемніли через кави, чаю і тютюну . Стоматолог ефективно зніме навіть глибоко в'ївся наліт. Є сенс провести маніпуляцію і тим, у кого зуби жовтіють через фтору, що міститься у воді.

Варто зауважити, що курцям така маніпуляція не підійде. Як тільки вони викурять першу сигарету, зуби втратять красиву білизну. Більш того, колір емалі може стати ще темніше, ніж до відбілювання. Тому сеанси можна проводити тим, хто кинув палити.


Протипоказання до відбілювання

Протипоказана процедура в таких випадках:

- алергічна реакція на один з компонентів, який використовується для відбілювання;

- пародонтит;

- Запалення ясен;

- брекети;

- карієс;

- вініри, пломби або протези на передніх зубах;

- період лікування у ортодонта;

- підвищена стертість емалі;

- тріщини;

- оголення кореневої частини зубів;

- ерозія емалі або її часткова відсутність.

Так як процедуру можна проводити тільки на здорових зубах, необхідно попередньо зайнятися лікуванням ротової порожнини.

Стоматолог може порекомендувати замінити старі пломби, так як через зазори між зубом і пломбою може потрапити відбілюючий речовина і нанести шкоду.

Ймовірні негативні наслідки

1. Якщо переборщити , Зуби втратять білосніжний блиск і будуть матовими, як крейда.

2. Разом з потемнілими ділянками видаляються потрібні зубам мінерали. Тому рекомендується провести ремінералізацію зубів, заповнювати нестачу мінеральних речовин. Називається процедура - ремотерапія.

3. Зуби стають більш чутливими до гарячих і холодних напоїв, до кислої їжі і гігієнічних процедур.

Вимоги до зубної щітки

Після відбілювання звична щітка може здатися дуже жорсткою і неприємною. Щетина щітки повинна бути м'якою , Щоб не було дискомфорту під час чищення ротової порожнини.

Перший тиждень потрібно дотримуватися гігієни рота особливо ретельно. Бажано чистити зуби не менше двох разів на день і користуватися зубною ниткою . Такі дії допоможуть продовжити ефект від процедури.


Зміни в раціоні після відбілювання

Необхідно утриматися від наступних продуктів харчування як мінімум на 14 днів:

- Барвники продукти: яскраві соки, кава, чай, червоне вино, кетчуп і т. Д.

- Фрукти насичених яскравих кольорів: полуниця, малина, чорниця, шовковиця, буряк.

- Соки і фрукти з кислинкою: морси, лимони, апельсини.

Так як емаль стає менш захищеною і вбирає в себе все, як губка, слід дотримуватися «білої дієти». Перші два тижні продукти харчування повинні бути білого кольору: молоко, сир, куряче м'ясо, рис. Дозволяється також картопляне пюре.

Варіанти відбілювання зубів

1. Отбеливающие капи. Процедура проводиться в домашніх умовах. Стоматолог виготовляє пластикові капи, в які перед експлуатацією необхідно додати спеціальний гель. Одягати форми можна на ніч. Процедуру слід виконувати 2 - 3 тижні. Перший результат можна побачити вже через 4 дні. Білизна буде посилюватися поступово.Результат буде помітний тривалий час . Також можна для підтримки ефекту проводити близько 4-х сеансів раз на півроку.

Такий варіант відбілювання щадний, недорогий і результативний . [/b] При цьому ротова порожнина не стає сильно чутливою. Незначний недолік - це носіння форм.

[b] 2. Відбілювання в стоматологічному кріслі.
Як уже випливає з назви, маніпуляцію проводить лікар. Триває сеанс до двох годин. Для освітлення зубів застосовується спеціальний висококонцентрований гель і каталізатор, що сприяє прискоренню процесу. Допоміжним засобом може бути лазер, ультрафіолетова лампа або хімічні речовини.Такий спосіб досить ефективний , Так як вже після першого відвідування стоматолога можна побачити очікуваний результат. Але і недоліки теж присутні. Якщо є тріщини в зубах або запалені ясна , Ротова порожнина стає дуже чутливою. Перший час дискомфорт може бути настільки сильним, що доведеться приймати знеболюючі ліки.

Повторити сеанс слід через 6 місяців.

3. Відбілювання лазером. Метод, на сьогоднішній день, ефективний і прогресивний. На зуби наноситься гель високої концентрації, після чого він активується за допомогою лазера. Завершивши основну частину маніпуляції, наноситься засіб для зниження чутливості вибілених зубів.Результат видно відразу ж поле сеансу. До недоліків варто віднести дорожнечу і підвищення чутливості рота.

Повторити маніпуляцію слід через 6 місяців.

4. Вініри. Такий метод відбілювання з'явився в Голлівуді ще в 30-х роках. Вініри являють собою тонкі накладки, які можуть бути виготовлені з кераміки або композитних матеріалів. Товщина накладок залежить від поставленої мети. Наприклад, для реставрації зубів вона може бути товщі. Мінімальна товщина складає 02 - 03 мм. Перевага такого способу - це шикарна, білосніжна голлівудська посмішка . Результат дійсно перевершує очікування. Але і недоліки теж є. Вініри коштують дорого. В середньому одна накладка обійдеться 100 $.Для того, щоб їх встановити, необхідно стерти рідну емаль. Зуби не стають міцнішими. Час від часу вініри черзі потрібно буде замінювати, якщо накладка випаде або зіпсується. Крім того, носити таку красу доведеться все життя.

Перед відбілюванням зубів потрібно добре зважити всі «за» і «проти». Адже якщо не дотримуватися правил і нюансів, можна тільки нашкодити. Коли твої зуби здорові, ти не куриш, зможеш дотримуватися «білої дієти» і не маєш протипоказань, білосніжна посмішка буде гарантована!
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю