» » » Як прати і правильно гладити чоловічу сорочку
Усі новини

Як прати і правильно гладити чоловічу сорочку

Як прати і правильно гладити чоловічу сорочку

Основні рекомендації по догляду за чоловічою сорочкою.

По-перше, подивися на навісний або вшивний ярлик сорочки. Спеціальні знаки по догляду допоможуть тобі зберегти виріб в його первозданному вигляді довгий час.

Основні рекомендації по догляду за чоловічою сорочкою:

- стирай при температурі не більше 40 градусів в звичайному порошку

- без застосування відбілюючих засобів

- краще не вичавлюй і не суші сорочку в пральній машині - потім
легше буде її загладити

- якщо переш вручну, не викручуй річ

- суші сорочку в розправленому вигляді на вішалці

Зазвичай коміри і манжети брудняться дуже сильно від постійного зіткнення з шкірою шиї і кистями рук. Використовуй спеціальні миючі засоби для прання комірців сорочок. Але ні в якому разі не три комір щітками або руками, тому що це призводить до руйнування тканини і втрати форми коміра.

Як правильно гладити сорочку

Праска - повинен мати хорошу поверхню з нержавіючої сталі, яка не пошкоджує матеріал під час прасування. Можна використовувати відпарюєте праски, але найкращий результат досягається при прасуванні ще вологих після прання сорочок. Але якщо вони вже пересохли, їх можна зволожити з домашнього пульверизатора, після чого помістити сорочки в поліетиленовий пакет на якийсь час, щоб зволоження стало рівномірним.

Режими прасування

Режим прасування залежить від того, з якої тканини зшита сорочка:

Найлегше прасувати сорочки з сумішевих тканин, тобто бавовни з додаванням поліестеру . Достатня температура - 110 градусів. Потрібна невелика кількість пари і невеликий тиск праски на поверхню тканини.

Сорочка з віскози теж досить легко прасується. Режим прасування: температура 120 градусів, з парою і невеликим тиском праски на поверхню тканини (від води можуть залишатися плями, тому застосовуй тільки пар).

Сорочка з чистої бавовни вимагає вже сильнішого тиску праски, температури 150 градусів і вологої пари.

Тканина бавовна з льоном - температура 180-200 градусів, багато пари, сильний тиск.

Лляна тканина - 210-230 градусів, багато пари, сильний тиск.

Сорочка з тканини з ефектом стислості - температура 110 градусів, без пари.

На темних тканинах при глаженьи з лицьового боку можуть залишатися ласи (блискучі смуги), тому прасувати краще з вивороту, при необхідності прасування на лицьовій стороні - використовуй пар, злегка торкаючись до виробу праскою.

Техніка прасування

Основне правило - спочатку пропрасовуйте дрібні деталі, а потім великі.

На великих деталях пересувай праска у напрямку часткової нитки, щоб уникнути розтягування і перекосу тканини. Не потрібно сильно притискати праску до поверхні тканини і довго утримувати його на одному місці.

Найкраще сушити сорочку на вішалці. І поки вона ще волога, її можна погладити при мінімумі зусиль. Якщо сорочка вже пересохла, то за годину-півтори до прасування зволожить її з пульверизатора, зверни і поклади в шматок полотняної тканини, рушник або чистий поліетиленовий пакет. Волога розподілитися по тканині рівномірно, що істотно полегшить прасування. Починай з тих частин, де матеріал зшитий удвічі.

Комір


Як прати і правильно гладити чоловічу сорочку
Гладь комір від кутів до середини так, щоб на зовнішній стороні в матеріалі не залишилися загини. Спочатку з виворітного, а потім з лицьового боку. Прасування продовжуй до тих пір, поки комір не стане абсолютно сухим. На добре вигладженою сорочці не допускається ні найменшої складки. Це особливо важливо з м'якими комірами на уговіцах. Пропрасовувати складку коміра немає необхідності
Рукава


Розрівняти рукав і починай гладити з середини. Від центру до країв, інакше в матеріал Вдрукувати легкі загини. Якщо ти використовуєш прасувальну дошку для рукавів, натягни рукав на неї і пропрасувати його без складок.

Увага! Стрілки на рукавах, не залежно від того довгий рукав
у сорочки або короткий, що не загладжуються! Це поганий тон.

Тільки якщо ти абсолютно впевнений, що не будеш знімати піджак і часу на прасування «в обріз», можеш дозволити собі заглядати стрілки на довгих рукавах сорочки. Але краще цього ніколи не робити.


Манжети


Манжети гладять спочатку з вивороту, потім з лицьового боку. Подвійну манжету спочатку розверни і пропрасувати без згинів. Потім склади її, надавши потрібну ширину, і змилувався над згин. Знову склади манжету в середині і пропрасувати згин так, щоб гудзикові петлі лежали плоско одна поверх іншої.
Спинка


Поклади спинку сорочки на прасувальну дошку виворотом вниз. Натягни тканину і пропрасувати її. Роблячи це, зверни увагу на центральну складку. Вона повинна бути пропрасована симетрично. Поклади складку на край прасувальної дошки так, щоб вона йшла паралельно бічному шву. Щільно притримуй сорочку, коли загладжується складку. Повтори всю процедуру з іншого боку.
Полички


Залишилися полички сорочки.
Спочатку поклади одну половину на прасувальну дошку лицьовою стороною вгору і пропрасувати.
Якщо це права поличка, з гудзиками, гладь акуратно між гудзиків.
Повтори процедуру з іншою половиною.

Сорочки найкраще тримати на вішалках. Випрасувані сорочки, після того, як охолонуть, можна вішати один на одного в тій послідовності, в якій будеш їх потім знімати з вішалки і надягати.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю