Усі новини

Фактори іміджу

Фактори іміджу

Формування враження, іміджу - процес дуже індивідуальний і творчий. Необхідно враховувати ряд факторів, що визначають його ефективність
Цілком очевидно, що визначити о сьомій ранку, що з чим поєднується, уникнути дорогих помилок, коли тобі щось нав'язує твоя дорогоцінна половина або продавець, і одягатися кожен день хоча б так, щоб не відчувати незручність - завдання не з легких.

Формування враження, іміджу - процес дуже індивідуальний і творчий, все ж необхідно враховувати ряд факторів, що визначають його ефективність:

Усвідомленість.

Необхідно чітко уявляти, яке послання наш зовнішній вигляд покликаний нести оточуючим, в якості кого ми себе позиціонуємо, яке враження хочемо зробити.

Доречність.

Обраний стиль одягу повинен відповідати контексту і не дисонувати ні з ситуацією, ні з прийнятими в конкретній соціальній групі нормами. Людина в джинсах буде відчувати таку ж незручність в суспільстві людей, одягнених в смокінги, як і не в міру вбравшись серед повсякденно одягнених. Виняток становлять випадки, коли за допомогою зовнішнього вигляду необхідно «відбудуватися» від оточуючих, виділитися, привернути до себе особливу увагу.

Акуратність.

Це якість можна сміливо вважати критично важливим. Неохайна, заношена, не за розміром, м'ята, брудний одяг зробить огидне враження незалежно від її колірного рішення і стилю. Сигнал, який отримають навколишні від такого партнера, - неповага до них, місця і приводу зустрічі, самому собі.

Колір.

Колір є найбільш дієвим компонентом у візуальному сприйнятті. Різні кольори не тільки асоціюються з певними якостями людини, а й надають різну психологічну дію. Червоний, наприклад, найбільш агресивний колір. Його надлишок викликає швидке стомлення, а в невеликих кількостях він символізує впевненість в собі, лідерство, влада. Рекомендується, щоб в одязі було представлено не більше трьох кольорів одночасно. Загальне правило полягає в тому, що чим яскравіше кольору, тим нижче рейтинг ділових якостей.

Форма.

Особливості сприйняття такі, що геометричні фігури сприймаються нами неоднаково. Чим ближче силует до прямокутника, тим солідніше і авторитетніше враження, округлі форми асоціюються з м'якістю, підпорядкованістю, слабкою волею. Тому діловий одяг тяжіє до прямокутному формату, в ній не зустрічаються рукава реглан, пишні спідниці, приталені піджаки, об'ємні пуловери.

Стиль.

Стиль починається з глибокого розуміння себе і виражається в умінні підкреслити свою індивідуальність, створивши образ, в якому все гармонійно - від зачіски до взуття. Стилістичне рішення дає багато інформації про людину - його віці, статусі, естетичних поглядах, смаку, особливості характеру і т. Д.

Вартість.

Оскільки успіх в загальному уявленні пов'язується, як правило, з успіхом фінансовим, то вартість одягу, взуття та аксесуарів дає важливу інформацію про стан справ людини. Особлива увага традиційно приділяється в цьому відношенні взуття, краватки, годинах, портфелю або сумочці, мобільному телефону. Кажуть, що людина в дешевому костюмі і дорогого взуття може бути сприйнятий як мільйонер, який не вміє одягатися, але надів до дорогого костюма дешеві туфлі обов'язково буде викрито. І ще один важливий аспект - якщо людина одягнена явно дорожче, ніж йому дозволяє його стан, це теж працює не на його користь. По-цьому куплені на татові гроші дорогі аксесуари особливо якщо вони дорожче, ніж може собі дозволити шеф нададуть молодому кар'єристові погану послугу.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Больше по темам: Фактори іміджу
Лучшее за неделю