Усі новини

Правила поведінки для курця

Правила поведінки для курця

Всім відомо, що куріння - погана звичка. Якщо позбутися від паління не виходить, то треба завчити прості правила. Всім відомо, що куріння - погана звичка. Вона шкідлива як для здоров'я самого курця, так і для здоров'я оточуючих його людей. Якщо позбутися від паління не виходить, то треба завчити прості правила.

Ввічливі курці не закурять на вулиці в тому місці, де знаходяться люди, - на зупинці автобуса, в черзі. За обіднім столом - тим більше. У будь-якому приміщенні вони, перш ніж закурити, обов'язково запитають дозволу у своїх сусідів - адже навколо можуть бути люди, які не переносять запаху тютюнового диму. Перебуваючи, наприклад, в установі, вони закурюють у відведеному для цього місці. І вже, звичайно, ніколи не стануть диміти в присутності дітей або хворої людини.

Слід пам'ятати, що куріння заборонено:

• під час релігійних заходів;
• на весіллях;
• на похоронах.

На вулиці особливо великим порушенням етики вважається куріння жінки. Точно так же нетерпимо суспільство і до паління жінки в автомобілі, за кермом.

Забороняється палити в таксі шоферу, коли він їде з іншими пасажирами. В крайньому випадку потрібно отримати їх згоду. Неприємне враження на пасажирів справляє водій, що викидає непогашену сигарету за вікно. Її краще погасити в попільничці.

Курець повинен дотримуватися деяких правил

• перебуваючи в товаристві друзів, перед тим, як закурити, слід запитати їх дозволу. Виняток можна зробити лише в тому випадку, якщо сигарета вже засвічена.
• Не дуже тактовно, перебуваючи серед знайомих, друзів або родичів, запрошувати кого-небудь з присутніх покурити - багато людей, особливо жінки, не хочуть афішувати свою звичку до паління;
• при зустрічі зі знайомими, вітаючись з ними, слід вийняти сигарету з рота;
• супроводжуючи жінку на вулиці, чоловік не має права курити


До вас прийшли гості курці (ви про це заздалегідь поінформовані). Неетично, якщо господиня мало не з порога оголосить про те, що "в цій сім'ї не курять". Досить тактовно натякнути, що палити можна в іншому приміщенні.

Де і коли можна палити

Саме відповідне місце - за кавовим столом. Однак і тут існують свої умовності. Першими закурюють старші за віком або почесні гості, потім вже - всі інші.

Неввічливо запалювати сигарету в той час, коли хтось вимовляє застільні мова. Але якщо вже ви зробили це раніше, то можете не гасити її.

Закурюють сигарети або цигарки тільки після того, як подали каву. Трубку ж під час застілля взагалі не прийнято курити.

Якщо господар або винуватець торжества не пропонує палити, через деякий час можна запитати, чи дозволяється курити. Людина, що палить трубку повинен запитати у господині особливого дозволу. (Якщо тільки господар сам не подасть приклад, закуривши трубку).

Якщо сусіди по столу зайняті їжею, про куріння не може бути й мови. Якщо вашим сусідам принесли їжу в той момент, коли ви курите, то не обов'язково гасити сигарету або цигарку, можна попросити дозволу продовжити палити.

Золоте правило говорить: за столом, де є жінки і некурящі, краще взагалі не курити. Особливо, якщо хтось їсть. Адже дим зіпсує йому апетит.

Як курити трубку

Трубка, як курильний інструмент, вимагає постійного догляду. Перш за все - чистка трубки. Тому перша вимога етикету - цю малоестетичний роботу не робити на очах у присутніх. Дистанційні з трубки залишки слід тут же викинути у відро для сміття, але ні в якому разі не залишати в попільничці, оскільки запах цей буде отруювати повітря. Іноді потрібно продування трубки. Кращим місцем для цього можуть бути: курильні кімнати, туалет, спеціально виділене для куріння місце.

Трубки за святковим столом не курять, хоча маленькі ( "вечірні") трубки можна з дозволу господині викурити Невеликі трубки у вигляді виключення курять і на вулиці. "Великі" трубки в зазначених місцях не курять.

Перебуваючи в суспільстві, не слід закладати в трубку міцний тютюн, який "дере" горло. Краще користуватися м'яким з легким ароматом болгарським тютюном або тютюном "Герцеговина флор".

Як курити сигару

Куріння сигар - мистецтво. Чи не кожен володіє їм, і не всім воно на-віч. Навряд чи справить на оточуючих сприятливе враження молода людина з великою товстою сигарою в зубах. Йому краще курити коротку і не товсту сигару.

У курців сигар існує неприємна для оточуючих звичка - залишати сигару недопалені. Цього можна уникнути, якщо сигара буде маленькою за розміром: її можна курити як сигарету і не тримати весь час у роті. Одночасно можна уникнути неприємного естетичного враження, яке справляє на оточуючих зжовані кінець сигари, коли її виймають з рота.

Слід уникати скверною звички деяких курців сигар - пускати клуби диму на співрозмовників.

Куріння сигар під час обіду неприпустимо. Якщо вже не можна обійтися без сигари, то курити її треба починати тоді, коли подадуть каву і всім буде дозволено палити. Зрозуміло, слід запитати дозволу у найближчих сусідів.

Можливий інший варіант: куріння в вітальні. Ні в якому разі, закінчивши куріння, не можна залишати недопалок сигари в попільничці, оскільки він погано пахне. Краще, якщо недопалок буде викинутий в сміттєвий бак. Але спочатку його потрібно погасити водою з-під крана, а потім загорнути в серветку.

Як давати прикурити

Даючи прикурити, необхідно пам'ятати:
• той, хто пропонує прикурити від своєї сигарети, повинен вийняти її з рота;
• молодший за віком першим пропонує вогонь старшому;
• палить сигару зазвичай не нахиляється над запропонованою йому запаленим сірником, а бере сірник і сам розкурює сигару;
• коли закурюють одночасно старший і молодший, то першим закурює старший, потім він віддає молодшому сірник.

Якщо чоловікові доводиться просити вогню у жінки, то вона повинна дати йому коробку сірників або запальничку, але не пропонувати вогонь. У той же час жінка, прикурюючи, що не бере в руки запалений сірник з рук чоловіка, навіть якщо він старший за неї за віком. Краще, якщо жінка нахилиться над палаючим сірником або запальничкою.

Як боротися з наслідками куріння

Неминуче зло куріння - неприємний запах з рота. Запах виходить і від одягу. До того ж будь-який завзятий курець має жовті зуби. Тому рекомендується ротову порожнину полоскати спеціальними розчинами. Жовтизна на пальцях теж не з приємних явищ. Її можна видалити за допомогою перекису водню або шматочка пемзи.

Курцеві більше, ніж некурящим людям, необхідно користуватися одеколоном і парфумами.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю