Усі новини

Сорочка - корисні поради

Сорочка - корисні поради

Що найчастіше жінки запозичують з гардеробу чоловіка. Краватка? Так, буває, але рідко. Черевики? Хм немає! Звичайно ж, сорочку. Що найчастіше жінки запозичують з гардеробу чоловіка. Краватка? Так, буває, але рідко. Черевики? Хм немає! Звичайно ж, сорочку. Як мило виглядає ваша сорочка, надіта на голе тіло коханої. Тільки ось, щоб Вона захотіла її приміряти, у вас повинні бути справжні сорочки. Які вони і чим відрізняються від несправжніх? Про це піде мова далі

Почну, як завжди, з якості тканини виробу. Тканина сорочки повинна бути щільна, гладка, без вираженої фактури. Вважається, що сорочка для ділового костюма може бути тільки з 100% бавовни. Дозволю собі з цим не погодитися. Я думаю, що невеликий (2-3) відсоток синтетики покращує несучість цієї деталі гардероба. У мене було кілька сорочок з 100% бавовни. Від кожної з них я рано чи пізно приймав рішення позбутися. Чистий бавовна, на мій погляд, занадто швидко мнеться. Не встигаєш погладити один рукав - другий вже пом'ятий. Я не кажу про те, що таку сорочку потрібно дуже акуратно носити, щоб до кінця робочого дня не створювалося враження, що ви в цій сорочці спали. Однак все-таки повторюся: справжня чоловіча сорочка повинна бути з 100% бавовни. Тримайте спину прямою, а живіт втягнутим - може, тоді і сорочка стане менше м'ятися.

Колір сорочки може бути будь-яким, головне - щоб він гармоніював з костюмом і краваткою. Виняток становлять лише сорочки дуже темних кольорів і чорні - вони для корпоративного стилю не підходять. Як малюнок допускається смуга і клітина, тільки не дуже яскрава і велика. Крім того, якщо ви носите сорочку в клітинку, пам'ятайте, що цей малюнок не повинен повторюватися ні в краватці, ні в костюмі, а то ви отримаєте занадто «картатим». Правда, іноді в каталогах дорогого одягу я бачу дуже красиві поєднання картатого костюма і сорочки в клітину, але це, скоріше, виняток, який підтверджує правило. Якщо ви здатні процитувати це точно й вишукано - дерзайте. Ні - краще не ризикувати.

Комірець у сорочки може бути будь-якої форми. Тут ніяких обмежень не існує. Зрозуміло, верхній гудзик повинна бути застебнута, якщо такий варіант доставляє вам дискомфорт, вам слід купувати сорочку більшої повноти. Манжети бувають двох видів: прості (на ґудзиках) і французькі (на запонки). Але і ті й інші повинні виглядати з-під піджака на 1 см і потрясати уяву своєю білизною. У банківських колах близько 2-3 років тому відновилася мода на сорочки з манжетами на запонки. Так що якщо ви збираєтеся брати кредит в банку - обзаведіться парою-трійкою таких сорочок, і вас приймуть в цьому середовищі за «свого».

Кишені з'явилися на сорочках тоді, коли з костюма став зникати жилет. У діловому стилі допустимо тільки одну кишеню, а краще, коли його немає зовсім. Ну, і, звичайно, я сподіваюся, вам не прийде в голову що-небудь класти в кишеню сорочки. Ні для хусток, ні для ручок, ні для візиток виключення не робляться. Карман повинен бути порожній.

І, нарешті, поговоримо про ціну. Гарна сорочка «потягне» доларів на 100-150. До речі, сорочку так само, як і костюм, можна зшити на замовлення, тільки обійдеться вона тоді в 200-400 у.о. Дороге, звичайно, задоволення, але хіба радість прекрасної жінки не варто того?

Як правильно прати сорочку

По-перше, настійно раджу дотримуватися рекомендацій, які неодмінно повинні бути на навісних або вшивних ярликах купленої сорочки. Спеціальні знаки по догляду за сорочкою допоможуть Вам зберегти виріб в його первозданному вигляді довгий час.

Основні загальні рекомендації по догляду за чоловічою сорочкою:
прати при температурі не більше 40 градусів в звичайному порошку без застосування відбілюючих засобів
не можна вичавлювати і сушити виріб в пральній машині
при ручному пранні виріб не викручувати
сушити в розправленому вигляді, краще на вішалці

Особливої ​​уваги потребують коміри і манжети. Якщо в області шиї та кистей рук має місце сильна забрудненість, то слід використовувати спеціальні миючі засоби для прання комірців сорочок (наприклад, продукт вітчизняної фірми «Modus»). Ні в якому разі не слід застосовувати щітки і застіривать руками, тому що це може привести до руйнування тканини і втрати форми коміра.

Як правильно гладити сорочку

Режим прасування сильно залежить від того, з якої тканини зшита сорочка:

Найлегше прасувати сорочки з сумішевих тканин, тобто бавовни з додаванням поліестру. Достатня температура - 110 градусів. Потрібна невелика кількість пари і невеликий тиск праски на поверхню тканини.

Сорочка з віскози теж достатньо легко прасується. Режим прасування: температура 120 градусів, з парою і невеликим тиском праски на поверхню тканини (від води можуть залишатися плями, тому рекомендуємо застосовувати тільки пару)

Сорочка з чистої бавовни вимагає вже сильнішого тиску праски, температури 150 градусів і вологої пари

Тканина бавовна з льоном - температура 180-200 градусів, багато пари, сильний тиск

Лляна тканина - 210-230 градусів, багато пари, сильний тиск

Сорочка з тканини з ефектом стислості - температура 110 градусів, без пари.

На темних тканинах при прасуванні з лицьового боку можуть залишатися ласи (блискучі смуги), тому прасувати краще з вивороту, при необхідності прасування на лицьовій стороні - використовувати пар, злегка торкаючись до виробу праскою.

Техніка прасування

Основне правило - спочатку гладьте дрібні деталі, а потім великі.

На великих деталях пересувайте праску по напрямку часткової нитки, щоб уникнути розтягування і перекосу тканини.

Не слід сильно притискати праску до поверхні тканини і довго утримувати його на одному місці.

Порядок прасування

Найкраще сушити сорочку на вішалці. І поки вона ще волога, її можна погладити при мінімумі зусиль.

Якщо сорочка вже пересохла, її слід рівномірно зволожити. Пляшкою-пульверизатором це робити дуже зручно.

Помістіть змочену водою сорочку на півгодини в поліетиленовий пакет. Це забезпечить рівномірний розподіл вологи по тканині.

Почніть з одного з рукавів. Розрівняйте його і починайте прасувати з середини. Гладьте від центру до країв, інакше в матеріал Вдрукувати легкі загини. Складки гладьте тільки в кінці. Якщо ви використовуєте прасувальну дошку для рукавів, натягніть рукав на неї і пропрасуйте його без складок. При круговому прасування рукавів сорочки слід тримати в шафі на вішалках.

Манжету з одним ґудзиком гладьте так, щоб гудзики дивилися вгору. Подвійну манжету слід обробити по-іншому. Розгорніть манжету і пропрасуйте без згинів. Потім складіть її, надавши потрібну ширину, і загладьте згин. Знову складіть манжету в середині і пропрасуйте згин так, щоб гудзикові петлі лежали плоско одна поверх іншої.

Покладіть спинку сорочки на прасувальну дошку виворотом вниз. Натягніть тканину і пропрасуйте її. Роблячи це, зверніть увагу на центральну складку. Вона повинна бути пропрасована симетрично. Помістіть складку на край прасувальної дошки так, щоб вона йшла паралельно бічному шву. Щільно притримуйте сорочку, коли загладжуєте складку. Повторіть всю процедуру з іншого боку.

Гладьте комір від кутів так, щоб на зовнішній стороні в матеріалі не залишити загинів. Це особливо важливо з м'якими комірами на ґудзиках. Переверніть комір і пропрасуйте його зсередини. Тепер вкладіть в комір жорстку вставку і виверніть його. Немає необхідності пропрасовувати складку коміра.

Тепер пропрасуйте полички сорочки. Спочатку покладіть одну половину на прасувальну дошку лицьовою стороною вгору і пропрасуйте. Якщо це права поличка, з гудзиками, гладьте, обходячи гудзики. Повторіть процедуру з іншою половиною.

Найкраще тримати сорочки на вішалках. Ви завжди можете випрасувати ваші сорочки одну за одною так і тоді, коли вам це потрібно, і потім повісити їх по порядку після того, як вони охолонуть.

Пауло, за матеріалами Russo і Сарафан
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Больше по темам: Сорочка корисні поради
Лучшее за неделю