Усі новини

Понти все-таки дорожче

Понти все-таки дорожче

Напевно, я не дуже високоморальна людина. Хоча, між іншим, більшу частину грошей, тими чи іншими шляхами потрапляють мені в руки, я витрачаю аж ніяк не на себе. Напевно, я не дуже високоморальна людина. Хоча, між іншим, більшу частину грошей, тими чи іншими шляхами потрапляють мені в руки, я витрачаю аж ніяк не на себе. А на інших людей. Не зрозумій мене неправильно. Я зовсім не вожу за собою тачку з дріб'язком, облагодетельствуя всіх зустрінутих по шляху босоногих жебраків. Якщо спостерігати за мною відсторонено, то легко можна скласти враження, що я витрачаю тільки на себе, коханого, а людство від мене отримує лише куку з маком і зрідка тринадцять відсотків - на чай.

Але насправді це не так. Особисто мої потреби, насправді, можна цілком задовольнити самої скромною сумою грошей. Що ще мені потрібно знати за великим рахунком? Шматочок мила, кілька квадратних метрів теплого житла, ватник з сандалями і не найбільша кількість жирів, білків і вуглеводів в правильних комбінаціях. Ну, ще таблетка алка-Зельцера час від часу. І все. Мій організм буде задоволений по повній програмі. Все, що понад те, і ти, і я - ми - витрачаємо не на себе. А на людей. Це для них ми купуємо собі одягу в сто разів більше, ніж потрібно для того, щоб сховатися від негоди. Це для них ми ходимо в перукарню і залишаємо там не тільки купки волосся на підлозі, але і немаленькі готівку. Це для народу ми носимо "Ролекси", літаємо кататися на лижах неодмінно в Куршавель і душімся дорогими витяжками з внутрішніх органів китів-полосатиків

А зовсім не для себе. Тобі шовкові носовички за тисячу доларів і даром не потрібні - чхати ти хотів на неповторне відчуття легкої м'якості, яке вони нададуть твоєму носі. Але понти дорожчі за гроші - і бутіки "Гермес" поки не розоряються. Ти можеш запевняти всіх - і себе в першу чергу, - що до думки натовпу ти байдужий, а красиві речі ти здобуваєш лише з почуття властивого твоєї натурі естетизму. Угу, звичайно. Але хто тебе навчив відчувати себе добре в обнімку з танской вазою, етюдом Моне і собакою породи, назва якої схоже на німецьке лайка? Твої інстинкти? Вони в цьому всім абсолютно не розбираються. Якщо дати твоїм інстинктам волю, вони і в ванну кімнату будуть відводити тебе пару раз за сезон - не частіше. Чому ти відчуваєш себе некомфортно, якщо ти не встиг прийняти душ? Зовсім не тому, що твоє тіло так вже страждає від загального відчуття немитими. Між іншим, на думку деяких просунутих медиків, нам взагалі властиво ходити брудними від природи. Рівномірний шар нечистого жиру, з точки зору цих новаторів від гігієни, допомагає нашій шкірі протистояти дії ультрафіолету, культивувати корисні сорти бактерій і зміцнювати свій імунітет. Свідомість того, що ти сьогодні несвіжі (погано поголений, пом'ятий, одягнений казна-що) приносить тобі дискомфорт тільки тому, що ти з дитинства засвоїв: потрібно бути красивим, чистим і смачно пахне - і тоді до тебе потягнуться маси. Ти постійно дивишся на себе очима інших людей і готовий лізти зі шкіри геть, щоб цим очам було на що подивитися - на твій новий "Порше", нову краватку, новий палацовий ансамбль в Балашисі

А для всього цього потрібні гроші. Коли ж грошей у тебе немає, ти починаєш внутрішньо оцінювати себе як невдаху і тому відчуваєш себе сумно. Я тобі більше скажу: навіть якщо ти вмієш блискуче справлятися з почуттям власної неповноцінності і невимушено можеш, наприклад, відправитися на Віденський бал у в'єтнамських шльопанцях, ще не факт, що тамтешня публіка оцінить незалежність твоєї натури гідно. Навколишні - люди обмежені, і легко може трапитися так, що на бал тебе не пустять. З точки зору людей обмежених (а до таких належить переважна більшість населення), людина, що страждає від хронічної нестачі фінансів, - істота ненадійна і малоуспішними. Таке, яким, мабуть, не варто довіряти проведення мільйонних угод, тестування "Феррарі" і своє дівоче долю. І нехай у тебе попереду грандіозне майбутнє і днями ти твердо має намір стати фінансовим магнатом, люди жадають вже сьогодні споглядати матеріальні свідчення твоєї спроможності. Якщо таких свідчень немає, мало хто повірить, що пропоновані тобою до продажу вітряки справді щось стоять. Тому що, якби вони були чогось варті, ти б не на самокаті сюди приїхав, а на тому ж "Феррарі", наприклад. Виходить порочне коло. Тобі заважають заробляти гроші і налагоджувати потрібні зв'язки на тій підставі, що у тебе цих грошей і зв'язків поки ще немає. І щоб це коло розірвати, варто іноді трохи форсувати ситуацію. Робити вигляд, що ти вже трохи магнат І грошей у тебе куди більше, ніж насправді Тим більше що зробити це не так важко (я зараз про вид, а не про перший мільйон).

Є багато способів прикинутися багатою людиною, не витрачаючи на це зайвих грошей. Ось лише деякі з них.

Навчися розбиратися в марках дорогих речей, навіть якщо ти їх бачиш виключно на сторінках журналів. Гарна орієнтація в термінах зі світу багатих - знак того, що ти так чи інакше до цього світу причетний.

Чи не пропагуй помірність і економію. Ну і нехай мільйонер Дастін Хоффман купує прострочені йогурти, щоб заощадити п'ять доларів з упаковки. Дастіну Хоффману це вже можна. А тобі поки варто демонструвати широту натури: та якщо ти їздиш на оптовий ринок для того, щоб купувати там цукор на рубль дешевше, не сповіщали про це широкі верстви населення.

Обманювати не треба. Тебе дуже швидко можуть підловити на те, що атол, який ти надись прикупив задешево, знаходиться не на Карибах, а в Баренцевому морі. А ось будувати плани - не забороняється. Якщо почати розповідати про те, як прискіпливо ти вивчаєш каталоги нерухомості на Майамі, у людей виникне підозра в тому, що в тебе багато грошей, але не виникне приводу звинувачувати тебе у брехні.

Аксесуари - дуже важлива частина іміджу (ох, не люблю я цього слова, але куди діватися?). Так, ти прийшов на важливу ділову зустріч в ковбойці і тертих слаксах. Але після того як ти дістанеш з кишені цих слаксами ручку "Монблан" і окуляри "Картьє", люди машинально переведуть тебе з розряду "сирота казанська" в розряд "багач з примхами". Ну, типу того Хоффмана з його тухлими йогуртами.Прагни оточувати себе незвичайними речами - нехай навіть недорогими. Для підняття свого іміджу (все, останній раз, чесне слово) краще їздити на "ГАЗ-21" 1969 року випуску, ніж на новенькій "Таврії". "Таврія" однозначно говорить всім: у мого господаря мало грошей, тому він мене і придбав. "ГАЗ-21" гордо і загадково натякає на твою оригінальність. Коштують вони при цьому приблизно однаково. Те ж щодо годин, прикрас, меблів і квартири. Чим древнє і оригінальніше - тим краще. Антик - це антик, як не крути, навіть якщо від такого крутіння він того й гляди розвалиться на шматочки.

Намагайся виглядати якомога більш доглянутим. Здорова шкіра, чисте волосся, струнка фігура - за такі речі ці загниваючі капіталісти готові відвалювати великі тисячі фахівців з пластичної хірургії. І хто здогадається, що ти придбав всю цю розкіш за допомогою всього лише пари гантелей, регулярного причісування і декількох рад з правильного журналу для чоловіків?

Розвивай в собі оптимізм. Ниття, невпевненість в собі і в завтрашньому дні, негативне ставлення до дійсності - це не є ознаки успішної людини.

Петро Заболотнєв
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Больше по темам: Понти все таки дорожче
Лучшее за неделю