Усі новини

Як самостійно вивчити мову?

Як самостійно вивчити мову?

При самостійному вивченні мови важливо розуміти, що саме ви несете відповідальність за весь процес: ви самі собі і вчитель, і суворий суддя
Звичайно, вчити мову на курсах або з репетитором набагато простіше і ефективніше - і програма навчання продумана заздалегідь, і процес хоч якось контролюється. Але що робити, якщо відповідного курсу все ж не знайшлося? В такому випадку залишається вивчати мову самостійно.

Якщо ви вже знаєте один мову, то вивчити другу буде набагато простіше, тому що ви вже уявляєте принципи вивчення мови і знаєте, з якими труднощами можна зіткнутися в процесі, так що в даному випадку самостійне навчання дійсно можливо.

Але якщо ви новачок і ніколи не вчили мови, то краще на початку все ж витратитися на кілька місяців курсів або занять з репетитором, щоб взяти основи і хоча б трохи зорієнтуватися в новій для вас області.

При самостійному вивченні мови важливо розуміти, що саме ви несете відповідальність за весь процес: ви самі собі і вчитель, і суворий суддя.

Перше, що потрібно зробити - скласти для себе навчальний план. За основу можна взяти підручник - ідеально, якщо ви купите якийсь інтерактивний самовчитель на диску, де є не тільки текст, але також аудіо- і відеоматеріали і тести для самоперевірки.

Але обмежуватися тільки самовчителем не варто - це всього лише основа. Ваш навчальний план повинен включати в себе роботу за наступними напрямками:

Вимова


Самостійно поставити вимову дуже складно, але в деяких інтерактивних самовчитель є можливість відпрацьовувати звуки, промовляючи їх в мікрофон: програма показує вам спектрограму ідеального варіанту вимови і вашу запис, а ви порівнюєте і робите висновки. Також подібні програми можна завантажити і окремо.

Втім, якщо у вас хороший слух, то можна зробити простіше і відпрацьовувати вимови за допомогою фільмів та пісень. Виберіть вподобаний і, головне, зрозумілий вам фрагмент і практикуйтеся - записуйте себе на диктофон і порівнюйте з оригіналом.

Граматика

Для вивчення граматики необхідні дві речі - гарний збірник вправ і посидючість. Це саме той випадок, коли кількість переходить в якість. Як би добре ви не вивчили правило і наскільки добре б його ні розуміли, без відпрацювання воно навряд чи осяде у вас в голові.

Не уникайте одноманітних вправ, де, наприклад, потрібно багато разів повторювати одну і ту ж конструкцію, - це хороший спосіб закріпити матеріал. Якщо якісь правила вам незрозумілі і у вас немає можливості проконсультуватися з людиною, що знає мову, то спробуйте прочитати те ж правило в іншому підручнику або задати питання на мовному форумі.

Там же, до речі, можна поспілкуватися з однодумцями, а заодно, порівняти себе з іншими і оцінити, наскільки швидко ви просувається у вивченні мови.

Лексика

Розширення словникового запасу - дуже важлива частина навчання, але просто бездумно заучувати слова, нехай навіть і за темами, - не дуже цікаво і, до речі, не дуже ефективно. Найкраще вибрати якусь книгу, фільм або пісню, які вам дійсно подобаються, і послідовно виписувати всі незнайомі слова в словничок і вчити їх вже в контексті. Плюс такого підходу в тому, що ви запам'ятовуєте не тільки переклад слова, але і область його використання.

Не поспішайте і не намагайтеся вивчити відразу якомога більше слів - в перший час, можливо, ви дійсно будете запам'ятовувати багато, але потім відбудеться перевантаження, і ви не зможете згадати і половини з вивченого. При неспішному темпі досить 3-7 слів в день.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю