» » » Чи можливо побудувати кар'єру без вищої освіти?
Усі новини

Чи можливо побудувати кар'єру без вищої освіти?

Чи можливо побудувати кар'єру без вищої освіти?

Фраза «вищу освіту - обов'язково» присутній майже в кожному оголошенні про вакансію. Але чи означає це, що без вищої освіти про кар'єру можна забути? Адже на ділі нерідко рік досвіду роботи означає більше, ніж п'ять років сидіння на лекціях.
Фраза «вищу освіту - обов'язково» присутній майже в кожному оголошенні про вакансію. Але чи означає це, що без вищої освіти про кар'єру можна забути? Адже на ділі нерідко рік досвіду роботи означає більше, ніж п'ять років сидіння на лекціях.

Чому вимагають вищу освіту?

Вища освіта сама по собі не є гарантією успішного працевлаштування, стверджують експерти. Нерідкі ситуації, коли професійний досвід кандидата, його кваліфікація грають велику роль, ніж наявність у нього диплома про вищу освіту.

Однак якщо роботодавцю доведеться вибирати між двома кандидатами з хорошим досвідом роботи, і при цьому у одного з них буде вища освіта, а в іншого немає, то з найбільшою ймовірністю він віддасть перевагу першому кандидату.

Справа в тому, що наявність вищої освіти має на увазі наявність спеціальних знань у кандидата, широкий кругозір, вміння аналізувати великий обсяг інформації і робити адекватні висновки. Крім того, навчання в вузі формує навички самостійної роботи, організації часу і самоконтролю.

Правда, на цей рахунок є й інша думка. Ейчари знають, як «рясніють» деякі випускники престижних вузів, чиї амбіції не завжди підкріплені необхідними знаннями.

Коли вища освіта обов'язкова, а коли немає

Вимоги роботодавця до кваліфікації працівника строго індивідуальні і залежать від тієї сфери, в якій буде працювати здобувач, і від посади. Ряд професій на увазі обов'язкову наявність вищої освіти. Велика частина банківських спеціальностей вимагає від співробітників глибоких теоретичних знань і практичних навичок. Тому зазвичай банки надають перевагу кандидатам з вищою освітою. Більш того, для деяких позицій в банку наявність вищої освіти обов'язково.

Спеціаліст без вищої освіти не може претендувати на вакансії в сферах топ-менеджменту, економіки, маркетингу, брати участь в розробках нових технологій і т. Д., Оскільки великий обсяг знань, які знадобляться для роботи, отримати можна тільки в вузі.

Але не завжди вища освіта є важливою умовою для прийому на роботу, нагадують експерти.

Наприклад, посаду менеджера з продажу не вимагає великих спеціальних знань, якщо тільки мова не йде про дуже вузькому сегменті. І часто роботодавець чекає від кандидата в першу чергу вміння ефективно продавати, спілкуватися і зацікавлювати клієнта.

Для того щоб працювати митним декларантом, також досить середньо-спеціальної освіти, а часом лише курсів по цій спеціальності. Ключову роль при вирішенні про прийом на таку роботу грають досвід і особистісні якості. Був випадок, коли в велику іноземну компанію на посаду декларанта був прийнятий фахівець з середньо-спеціальною освітою, але володіє всіма необхідними навичками та значним досвідом, ніж та «переграв» кількох кандидатів з вищою освітою.

Відправляти чи резюме?

В одних випадках, не маючи вищої освіти, відправляти резюме на вакансію, де вищу освіту зазначено в якості обов'язкової умови (особливо вузькопрофільні), просто безглуздо. А в інших - абсолютно прийнятно.

Останнє особливо відноситься до людей творчих професій, наприклад до дизайнерів. Головним критерієм оцінки цих кандидатів є не освіта, а їх роботи. Якщо фахівець талановитий, має хороший досвід і безліч творчих ідей, то він може принести набагато більшу користь роботодавцю, ніж людина, що не володіє подібними якостями, але має вищу освіту.

Можна сміливо відправляти своє резюме роботодавцю, якщо ваш практичний досвід відповідає очікуванням роботодавця. У нас була кандидатка, яка не мала вищої освіти, але тривалий час працювала в західній компанії. При розгляді її кандидатури на посаду бухгалтера основним критерієм був її величезний практичний досвід і відмінна рекомендація попереднього роботодавця.

Далеко не у всіх шукачів є вищу освіту. Тим не менш, вони є майстрами своєї справи, ефективно працюють і отримують хорошу заробітну плату. Якщо людина перебуває «на своєму місці», любить свою професію і бажає розвиватися в ній, то, яке б освіту він ні мав, у нього завжди є шанси реалізуватися в улюбленій справі.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю