» » » Що потрібно робити, щоб прожити в шлюбі довго і щасливо?
Усі новини

Що потрібно робити, щоб прожити в шлюбі довго і щасливо?

Що потрібно робити, щоб прожити в шлюбі довго і щасливо?

Поради, які психологи дають подружнім парам по збереженню сімейного щастя

Ще з дитинства ми знаємо, що всі казки закінчуються весіллям. Народні оповіді воліють не заглиблюватися в тему сімейного життя. Мудрий народ прекрасно знає, що існування навіть люблячих людей під одним дахом схоже на сплав по гірській річці з вируючими порогами.

Чи можна уникнути непоправних помилок, які призводять до краху сімейного щастя?

Професор психології Джон Готтман і професор математики Джеймс Мюррей, які працюють в університеті американського міста Сіетла, протягом 10 років спостерігали за перипетіями життя 700 подружніх пар.

Копіткі спостереження і ретельний аналіз дозволили їм розробити унікальну формулу, яка, за словами вчених, здатна з 95-процентною точністю визначити, який час подружжя зможе прожити разом і що їх здатне розлучити - тільки смерть або численні підводні камені спільного життя.

Метод американських вчених заснований на аналізі розбіжностей, які виникають між чоловіком і дружиною. Для отримання об'єктивних результатів Готтман і Мюррей оцінили різні інтонації, міміку і жести за певною шкалою, присвоївши їм конкретні бали в залежності від емоційного забарвлення. Так, жарт, яка змогла викликати посмішку партнера, вони оцінювали в плюс два бали, а негативно забарвлене слово «дурень» - в мінус чотири бали.

В ході досліджень партнерам пропонувалося посперечатися на значущі для них теми, які здатні були викликати емоційний відгук. Це такі речі, наприклад, як гроші, секс, політика і виховання дітей. В ході дискусії дослідники робили підрахунок негативних і позитивних сигналів, якими обмінювалися подружжя.

З'ясувалося, що найбільш міцні пари навіть в ході бурхливих дебатів демонстрували прямі або непрямі ознаки прихильності. Це могли бути дотики один до одного, миролюбні жести, необразливі жарти, іронія і самоіронія. У той же час проблемні пари оперували агресивної жестикуляцією і мімікою, робили саркастичні зауваження і всіляко проявляли роздратування і нетерпіння.

Отже, що ж можна назвати секретом щасливого сімейного життя?

Ідеальне співвідношення - це п'ять позитивних сигналів проти одного негативного. Саме дотримання цієї пропорції гарантує довгий і щасливий сімейний союз. У цьому випадку партнери не втрачають інтересу одне до одного, а в родині панує злагода та любов.

Крім того, ворог хороших відносин - байдужість , Коли подружжя сперечаються, чи не відчуваючи і не чуючи один одного. Сумувати, злитися і обурюватися можна, але в унісон, вважають вчені.

Однак це не всі поради, які психологи дають подружнім парам. Вчені, що працюють в дослідницьких установах різних країн, пропонують свої підходи у вирішенні проблеми зміцнення шлюбних союзів. Ось лише деякі з них:

Вік подружжя. Співробітники Віденського університету встановили, що найміцніші шлюби - ті, в яких чоловік на чотири-шість років старший за дружину.

Чіткий поділ обов'язків у родині. Неважливо, хто миє посуд, а хто приносить гроші в сім'ю. Головне, щоб цим займався той, у кого це краще виходить, і щоб він знав, що другий партнер може на нього розраховувати. Саме в цьому випадку люди беруть на себе відповідальність щодо зміцнення партнерських взаємин.

Регулярне спілкування один з одним. Американський психолог Алан Берджестл вважає, що для збереження відмінних стосунків досить в лень общаться не менше півгодини. На жаль, багато пар не дозволяють собі і такий мінімальної дози спілкування.

Досить довгий дошлюбний період. Техаськими психологами встановлено, що оптимальний «цукерково-букетний період» повинен тривати близько півтора років. Молодята, занадто квапляться під вінець, незабаром можуть розлучитися через несправджених очікувань. І навпаки, ті, хто зустрічається на протязі декількох років, швидше за все, не відчувають достатньої впевненості одне в одному. Це може пізніше позначитися в їх спільного життя недоліком довіри і любові.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю