» » » 6 секретів щасливої ​​і здорової сім'ї
Усі новини

6 секретів щасливої ​​і здорової сім'ї

6 секретів щасливої ​​і здорової сім'ї

Тема щасливою і здоровою сім'ї хвилює багатьох сімейних пар. Якщо люди живуть разом довго і не сваряться - чи означає це, що в цій сім'ї все добре?
Буває таке, що за видимим сімейним благополуччям може ховатися безліч проблем і конфліктів. У психологів немає поняття "нормальна", "правильна" або "щаслива" сім'я. Справа в тому, що для кожної сім'ї є свої критерії оцінки нормального сімейного життя. Якщо для однієї сім'ї щось є нормою, то для іншої - це може бути неприйнятним.

Тому сімейні психологи користуються такими поняттями як функціональна сім'я. Це такі сім'ї, які примудряються існувати разом, пристосовуються один одному, щоб усім було добре і комфортно.

Природно, якщо є функціональні сім'ї, то існує і дисфункціональні. Це як раз ті сім'ї, які створюють видимість благополуччя на людях, проте всередині все не так добре, як здається. У будь-який момент така сім'я може розпастися.

Саме про це і піде мова в нашій статті - про ознаки щасливою, здоровою і ефективною сім'ї.

1. Спільне обговорення і вирішення проблем

Це одне з основних і необхідних якостей функціональної сім'ї. Якщо в сім'ї люди вільно говорять про свої бажання, можуть висловлювати свою думку, а також те, чим незадоволений, то можна легко позбутися від негативу, який поступово буде накопичуватися і накопичуватися. І як підсумок - конфлікти, сварки, розлучення.

Якщо говорити вголос відкрито, то завжди буде можливість зберегти свою сім'ю. У благополучній родині не ведеться боротьба один з одним. А все разом об'єднуються і борються зі спільним ворогом - проблемою. І цей бій буде обов'язково виграно.

2. Бажання зберегти свою сім'ю і бути завжди разом

Люди з досвідом тривалого спільного життя знають, що крім любові необхідно мати здатність пристосовуватися один до одного, шукати шляхи і способи залишитися разом. Також не лякатися перших труднощів, а разом їх долати. Не потрібно розбігатися в різні кімнати і мовчки накопичувати злість, негатив проти своєї половини.


Будь-які сімейні труднощі при бажанні завжди можна вирішити шляхом діалогу і обговорень. Необхідно бути терплячим і намагатися зрозуміти один одного.

3. Гнучкість і дипломатія

Це здатність змінити себе, пристосуватися до сімейного побуту, а також пожертвувати своїми інтересами на користь добробуту сім'ї. Ці якості є запорукою благополуччя сімейних відносин. У житті буває всяке. Може трапитися так, що тобі доведеться приготувати вечерю, а твоєї половині затриматися на роботі. Або ж побути з дитиною.

Якщо пара хоче зберегти хороші сімейні стосунки, то не буде дотримуватися думки "має бути саме так, і не інакше". Постарайтеся якомога рідше з'ясовувати стосунки на підвищених тонах. Англійці мають в своєму арсеналі набір обов'язкових слів, які здатні нейтралізувати будь-яку напругу. Неможливо сваритися, якщо розмова починається зі слів: "дорога" або "дорогою". Навіть якщо ти чимось незадоволений, щось тебе дратує, не треба рубати з плеча. Необхідно спочатку подумати, все зважити і знайти рішення цієї проблеми мирним шляхом.

4. Єдине думка про сім'ю і шлюб

Створюючи сім'ю, молоді стикаються з величезною кількістю проблем. Виникають такі питання, як: що таке шлюб, які обов'язки чоловіка, а які дружини, як розпорядиться сімейним бюджетом? І, звичайно, всі ці сімейні життєві питання необхідно вирішувати спільно. Необхідно прислухатися і зважати на думку один одного. Спокійно вести дискусію і приходити до єдиного рішення.

5. Гарне фізичне здоров'я і самопочуття

Бути здоровим і енергійним - це один з основних ознак сімейного благополуччя. Відомо, що будь-який психосоматичне захворювання - це вже наслідок пережитих стресів. Тому необхідно знаходити і усувати причини цього розладу. А, як відомо, вони криються у способі життя сім'ї. Медики настійно рекомендують всім членам сім'ї регулярно проходити медичне обстеження. Систематично відвідувати спортивний зал і масажний кабінет. Спільно здійснювати прогулянки на природі. Також для зміцнення нервової системи варто проводити оздоровчі тренінги. Дуже корисно всією сім'єю попрацювати на дачі, сходити на риболовлю чи за грибами.

6. Позбувайтеся рутини сімейного життя

Женіть геть нудьгу і рутину в сімейному житті. Яким би не був міцний шлюб, приходить час зіткнутися з такими явищами, як побут і рутина. Є думка, що звичка руйнує любов. Але це не зовсім так. Є безліч прикладів сімейних пар, які прожили довге і щасливе життя. А для цього необхідно в першу чергу знайти загальні для обох сторін інтереси. Намагатися проводити якомога більше часу разом, обговорювати прочитані книги і переглянуті кінофільми.


Дуже важливо влаштовувати романтичні вечори зі свічками і делікатесами. Здійснювати спільні походи в спортзал, басейн, вилазки на природу. Все це внесе різноманітність в побут і позбавить від рутини в сімейному житті.

З усього вищесказаного можна зробити взвод: щасливими хочуть бути всі, а для цього необхідно навчитися поступатися, бути більш гнучкими, виявляти мудрість, терпіння, а іноді і хитрість.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю