Усі новини

Як стати хорошим батьком для сина?

Як стати хорошим батьком для сина?

Батьківство - це одне з найважливіших проявів мужності. Сьогодні роль і завдання батька в суспільстві змінюються й далеко не всі чоловіки виявилися готові до них
Народження і виховання потомства є сенсом життя, головним завданням усіх живих істот на планеті. Для людей діти стають радістю, причиною гордості, живим символом вічного зв'язку з коханою людиною. Батьківство - це одне з найважливіших проявів мужності. Сьогодні роль і завдання батька в суспільстві змінюються й далеко не всі чоловіки виявилися готові до них.

Протягом сотень років відносини батьків і синів залишалися незмінними. Сьогодні ж їх роль нівелюється - сини більше не успадковують владу, обов'язки, не виховуються як глави сім'ї. З відходом патріархату багатьом сім'ям просто не було запропоновано адекватної моделі вибудовування нових відносин між батьками і синами.

Як це почалося?

Приблизно 200 років тому суспільство стало більш індустріальним і на батьків були покладені зобов'язання щодо забезпечення родини. Оскільки батько не міг народити дитину і вигодувати його грудьми, то йому залишалося тільки піти на роботу і заробляти гроші. Саме це і стало початком кінця ери, коли батьки виховували своїх синів.

В останні десятиліття батьки стрімко перетворюються з батьків в видобувачів, а сини з дітей - в споживачів. Статус батька сьогодні вимірюється не тільки і не стільки тим, як багато часу він приділяє своїм дітям, скільки тим, як добре він містить свою сім'ю, як багато він домігся на професійній ниві, скільки заробляє, на якій машині їздить. Що це - робота заради сім'ї або робота заради роботи?

До того ж, потрапивши в таку ситуацію, багато батьків зняли з себе відповідальність за виховання дітей і тепер погано вихований дитина - вихований мамою дитина. Батьки дуже зайняті для своїх дітей і спілкування зводиться тільки до того, щоб перекинуться парою слів за вечерею і раз в тиждень сходити кудись всім разом. Безліч важливіших справ займають час батька - позаурочна робота, комп'ютер, телевізор, хобі та друзі. Але не діти. На дітей часу, на жаль, не вистачає.

Важливу роль відіграє і зменшення сімей. Якщо раніше у великій родині хлопчик міг отримати чоловічу увагу і виховання не тільки від батька, а й від дядька, кузенів або дідуся, то сьогодні сім'ї обмежені тільки подружжям та їхніми дітьми. Таким чином, хлопчики ростуть без батьків і вважають це нормальним. Сучасне покоління зростає з упевненістю, що життя батька - це робота, а сім'я повинна змиритися з цим і не чекати від нього більшого участі.

Наслідки нестачі батьківської уваги

Життя для більшості хлопчиків і для багатьох дорослих чоловіків перетворюється в пошук моделі поведінки, не закладених в дитинстві батьком. У той момент, коли батько не дає своєму синові захист, розуміння, спілкування, наставляння і підтримку, він прирікає його на нескінченні пошуки, які призводять виросли синів до криміналу, роблять їх нездатними побудувати гармонійні відносини з жінкою, перетворюють їх в бабіїв, невдах, злочинців. І все це - нестача батьківської уваги в дитинстві!

В даний час наші діти мають тотальний дефіцит уваги з боку батьків. Втім, це зовсім не означає, що його замінює увагу матері. Цілком закономірно, що в сучасному світі мати не може досить добре справлятися з ролями обох батьків.

Що може дати батьківство чоловікові?

Якщо для хлопчика батьківське увагу - це запорука повноцінного виховання, то для самого батька - це можливість відчути себе потрібним, важливим, сильним. Це ідеальне співробітництво, яке робить обох його учасників щасливими.

Час, що проводиться з дітьми, стає можливістю повернутися у власне дитинство, шансом проаналізувати помилки свого батька і виправити їх. Бути хорошим батьком - це найважливіше і мужнє справу, на яке здатний чоловік. Жодна робота, жодна зарплата не зроблять чоловіка хорошим батьком, а тільки його участь в житті дітей, його працю, вкладену в своїх спадкоємців, його час, витрачений зі справжньою користю для сім'ї і всього людства.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю