Усі новини

Чи може бути брехня на благо?

Чи може бути брехня на благо?

Психологи вважають, що в більшості випадків брехні в стосунках можна уникнути, а розмови про необхідність збрехати - лише виправдання власного невміння вибудовувати відносини в родині

Всім в дитинстві говорили, що брехати - недобре. Але чим старше стаємо, тим більше нехтуємо цим правилом і знаходимо собі найрізноманітніші виправдання

Психологи вважають, що в більшості випадків брехні в стосунках можна уникнути, а розмови про необхідність збрехати - лише виправдання власного невміння вибудовувати відносини в родині.

Давайте розберемося, в яких випадках ми вважаємо за краще сказати неправду і чому це відбувається.

Заради власного спокою

Часом простіше пообіцяти дружині виконати її прохання, яку ви й не думаєте виконувати, ніж вислуховувати її закиди на тему «ось інші чоловіки »

Як бути. Це говорить про вашому невмінні відстоювати свої інтереси. Цілком можливо, що і на роботі ви віддаєте перевагу промовчати і не зробити, ніж висловити свою думку щодо спірного питання. Звичайно, з'ясовувати стосунки на підвищених тонах не найкращий вихід ні в спілкуванні з домашніми, ні з колегами. Але висловити свою позицію і небажання що-небудь робити, наприклад, їхати з дружиною в ці вихідні на дачу, краще, ніж просто промовчати. Ви здивуєтеся, але часом вчасно зроблене пояснення вирішує безліч проблем. Адже може виявитися, що і дружина якось не дуже хотіла їхати на дачу.

Щоб пощадити почуття близьких

Наприклад, якщо дружина - ревнивець, то розповідь, що вас попросила підвезти додому колега і через це ви затрималися, загрожує сімейною сваркою. Простіше сказати, що ви затрималися через тижневого звіту.

Як бути. У ваших стосунках явно дефіцит довіри. І не важливо: через те, що ваша жінка не впевнений в собі, або ви вже давали їй привід сумніватися в вас. Важливо, що ви складаєте на рівному місці. І якщо подібна брехня одного разу відкриється, вам буде дуже важко довести, що «насправді нічого не було!»

Для власної вигоди

Дуже зручно промовчати про те, що ви отримали премію, і потім розпорядитися нею нема на благо сім'ї, а на свої особисті задоволення. Або «забути» сказати, що ви закінчуєте рано роботу і цілком встигаєте за дитиною в садок.

Як бути. Тут проблема, швидше за все, в вас. Чомусь вам здається, що світ повинен крутитися виключно навколо вас і ваших бажань. І ви немов боїтеся зайвий раз зробити добру справу. Можливо, вас дійсно недооцінюють в сім'ї. Але, замість того щоб «брати своє» мовчки і відчувати почуття провини, краще відверто говорити про своє бажання витратити премію на свої потреби. Або пояснити іншим членам сім'ї, що у вас можуть бути свої плани, і тому в садок ви просто не встигнете.

Щоб здаватися краще

Кому-то важливо виглядати успішним і затребуваним, кому-то молодим і красивим. Тому похвала начальника в наших оповіданнях перетворюється в його прагнення підвищити нас на посаді, а зацікавлений погляд незнайомки на вулиці - в маси ваших шанувальниць.

Як бути. Така поведінка властива дітям, які з усіх сил хочуть бути гідні любові своїх батьків. Але ж ви вже виросли і розумієте, що люблять не за якісь певні переваги. Піднімайте свою самооцінку, ставлення самі до себе з повагою і любов'ю. І тоді вам не доведеться нічого доводити близьким.

З ввічливості

Дійсно, бувають ситуації, коли просто неможливо сказати правду. Ну хіба зізнаєшся тещі, що пиріжки їй не вдалися? І як сказати родичам, що вони купили жахливий подарунок для вас?

Як бути. Звичайно, сказавши чесно, що і пиріжки, і подарунок нікуди не годяться, ви ризикуєте сильно поранити близької людини. Але якщо продовжувати мовчати, то ви ризикуєте не менше: кожний раз в гостях є несмачні пиріжки або отримувати жахливі дари. Делікатний вихід із ситуації завжди є. Зосередьтеся чи не на критиці, а на конструктивному пропозиції. Тобто пояснюйте, як треба було, а не сваріть за те, що погано вийшло.

Щоб приховати обман

Одна брехня майже завжди тягне за собою нову. Ви придумали невідкладні справи, щоб не їздити на дачу, і тепер вам доведеться розповідати нову «казку» - вже про ці самі неіснуючі справи. А ця розповідь зажадає придумування нових нібито правдивих подробиць. І так може бути до безкінечності.

Як бути. Звичайно, ми всі недосконалі, і часом нам простіше щось прибрехати, ніж сказати правду. І все ж спробуйте набратися мужності і зізнатися в тому, що перш збрехали. Вам самим стане легше, адже брехнею ви ображаєте своїх близьких.

До речі

Зарубіжні дослідження виявили, що люди, які без кінця брешуть, частіше хворіють. І навіть підвели під це наукове пояснення. Адже брехня змушує людину нервувати, турбуватися. Тобто людина, яка обманює, перебуває в стані постійного стресу. А той у свою чергу підточує імунітет. Звідси і хвороби. Так що щирість корисна не тільки для відносин, але і для здоров'я.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю