Усі новини

Ревнощі - це хвороба?

Ревнощі - це хвороба?

Патологічна ревнощі - хвороба, яка веде до страшних наслідків. І від неї в рівній мірі страждають обидві статі. Правда, є свої особливості у чоловічої і жіночої ревнощів

Патологічна ревнощі - хвороба, яка веде до страшних наслідків. І від неї в рівній мірі страждають обидві статі.

Правда, є свої особливості у чоловічої і жіночої ревнощів. Якщо жінка готова виношувати свою роками, перетворюючи існування «підозрюваного» на справжнє пекло, то чоловічі ревнощі спонтанна. Вона миттєво виникає і так само раптово може згаснути. Але наслідки такої «вогневої» ревнощів, як то кажуть, можуть стати «класичними». Але залишимо ревнощі-хвороба. Психіатри зазвичай розглядають її як симптом більш серйозного психічного захворювання. Зате «побутова» ревнощі знайома кожному з нас. Особливо схильні до неї чоловіки.

Що ж провокує чоловічу ревнощі? Виявляється, в основному одвічне жіноче бажання подобатися. Причому всім! Чоловіками ж саме це сприймається, як прагнення жінки знайти собі іншого. Що, природно, боляче зачіпає самолюбство. Чим більше любить себе чоловік, тим більше ревнує свою «половинку». З цієї причини іншому чоловікові неприємно навіть те, що жінка в компанії друзів (або на роботі) стає лідером. Вміє посперечатися, вміє викликати захват. На неї обрушується шквал компліментів, а він страждає. Чим егоїстичніше чоловік, тим сильніше ранить його ревнощі - це аксіома. Він починає підсвідомо шукати свої вади. Доводить себе до «точки кипіння». Він навіть в думках змиритися не може, що його, такого чудового, вона може на когось проміняти. Ось тоді-то і починається ця «камера тортур»: Ти куди зібралася? Що так вирядилася? У скільки повернешся? Та нікуди ти не підеш! А для кого ти так нафарбувалася?

Природно, рівень особистої культури, ступінь прагнення до лідерства в сім'ї теж впливають на зовнішні прояви чоловічої ревнощів. Один буде точити дружину підозрами. Інший може і вдарити і вбити. Випадково. У стані афекту, наприклад. Років п'ять тому чоловік в припадку ревнощів відрізав вухо у своєї коханки. А один маленький російське містечко потрясло ще більш екзотичне злочин на грунті ревнощів: коханець убив дитину жінки, яку любив йому здавалося, що це єдино гідна помста за її зраду.

Добре, якщо тебе ревнують чуть-чуть. В цьому є щось таке гостреньке, як приправа до романтичної любові, що сходить поступово на «ні» Але, по суті, ревнощі небезпечна, тому як може вилитися в будь-яку шкоду, так, до того ж, c медичної точки зору, надзвичайно шкодить здоров'ю. Медики довели, що в шкалі чоловічих стресів фізична зрада дружини (а значить, і ревнощі) класифікується, як самий приголомшливий удар. За силою він подібний до стресу через смерть близької людини. У момент спалаху ревнощів у кров викидається цілий гормональний «коктейль», що включає гормон вазопресин, який підсилює приплив крові до м'язів. А ще й ендорфіни, що блокують біль, і адреналін У такі моменти чоловік, втім, як і жінка, нерідко відчуває почуття стиснення в грудях, «завмирання серця» і навіть відчуття повного «остовпіння». До того ж від ревнощів не можна втекти. Настає шок, і організм змушений втрутитися - включається протишокових механізм, вводиться «в гру» інше поєднання гормонів. В результаті подібного накладення сильно страждає імунна система, може навіть початися цілий ряд захворювань, наприклад, екзема.

Хочеться перефразувати відомий вислів: «ревнує - значить любить». Ревнує - значить постійно турбується. Причому хвилює не те, що руйнується любов, сім'я або жінка перестала любити. Адже найбільше турбує, що вона може знайти краще, закохатися в чоловіка-ідеал, причому взаємно А це ж серйозніше, ніж любити «нуль без палички», єдина перевага якого всеосяжна любов, що виражається в нервових нападах ревнощів. Ось така ось, імовірно, самооцінка у тих, хто не живе, а турбується.

Але ревнощі безкарна: чоловіки, толстеющіе не по днях, а по годинах, і не підозрюють, що стали жертвами стресу через ревнощі, адже тривале відчуття неспокою відбивається на діяльності мозкового центру, що регулює апетит. І може розвинутися булімія - протиприродне обжерливість. Хронічна ж тривога перешкоджає надходженню в кров гормону, що відповідає за статевий потяг. В результаті «домашньої війни», як правило, чоловік виходить з неї «круглим імпотентом». Але стримування імпульсів обурення може призвести до різкого нервового перенапруження: починаються сильні головні болі, підвищується тиск. Якщо пильнувати про тиху, то можна заробити діагноз у психіатричній лікарні або, якщо напрузі дати волю в афекті, термін у в'язниці. Адже нервова система супер-навантажень не витримує! Можна ревнувати, можна навіть скаженіти від ревнощів, але ніхто, крім вас, не зможе подивитися на ситуацію тверезо, з часткою гумору і сказати самому собі: «Невже я так в собі не впевнений, що боюся, що ось-ось мене кинуть, віддадуть перевагу іншому, адже якщо не у неї, то у себе-то я один такий - єдиний і неповторний !!! »

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю