» » » Жити в цивільному шлюбі або узаконити стосунки?
Усі новини

Жити в цивільному шлюбі або узаконити стосунки?

Жити в цивільному шлюбі або узаконити стосунки?

Рішення жити в цивільному шлюбі приймається самостійно кожним з партнерів

Цивільний шлюб - сімейні відносини без штампа в паспорті

Рішення жити в цивільному шлюбі приймається самостійно кожним з партнерів. Однак відповідальність за розвиток відносин лежить в рівній мірі і на чоловікові, і на жінці. Приймаючи рішення про цивільний шлюб кожен повинен розуміти, що ейфорію рано чи пізно змінять будні. Можливо, зміниться побут, сексуальні відносини, соціальні зобов'язання один перед одним і ваші відносини в цілому.

Що думають чоловіки і жінки про цивільний шлюб?

Опитування, в якому брали участь чоловіки і жінки різного віку і соціального положення, показав, що, вступаючи в громадянський шлюб, чоловіки, найчастіше, керуються метою зберегти свободу. А ось багато дівчат на громадянський шлюб не вирішуються. Хто ж правий? Насправді, істина як завжди, ховається посередині. І цивільний шлюб має свої плюси і свої мінуси.

Сексуальні стосунки в цивільному шлюбі

Плюс. У кращому варіанті ви будете єдиними один у одного сексуальними партнерами. Крім того, регулярний секс з постійним партнером - кращий спосіб профілактики захворювань, які передаються статевим шляхом.

Мінус. З появою у вашому сексуальному житті інших партнерів, ризик захворювань, які передаються статевим шляхом багаторазово зростає, одночасно з ймовірністю конфліктів і розриву відносин.

Цивільний шлюб і побут

Плюс. В ідеалі ви дбаєте один про одного, разом ведете господарство, кожен виконує свої обов'язки по дому, разом проводите час дозвілля: разом займаєтеся загальним хобі, активно відпочиваєте, спілкуєтеся з друзями і родичами.

Мінус. У гіршому варіанті, відбувається «гра в одні ворота» або кожен більше стурбований самим собою.

Психологія відносин в цивільному шлюбі

Плюс. Цивільний шлюб може стати прекрасним продовженням близьких стосунків, як для чоловіка, так і для жінки.

Мінус. У чоловіків, як правило, відстрочення дати весілля і їх соціальне становище в цивільному шлюбі не викликає особливих переживань. Але психологічна рівновага може здорово похитнутися на тлі побутових негараздів і постійних розборів з приводу бажання дівчини стати «законною дружиною» і народжувати «законні» дітей. Підтвердження моїх слів можна знайти на безлічі форумів Інтернету, переповнених незадоволеними висловами дівчат щодо громадянського шлюбу.

Основні проблеми цивільного шлюбу, з точки зору дівчат:

- їх офіційно не визнали своїми дружинами;

- діти, народжені в цивільному шлюбі, соціально незахищені.

На тлі дискомфорту з цих причин у дівчини може розвинутися депресія, а її депресія - це не тільки її проблема, це загальна проблема, так як на грунті цих переживань можуть відбуватися конфлікти. І рано чи пізно кожному доведеться приймати рішення: піти або залишитися, а значить брати на себе відповідальність за подальший розвиток відносин.

Залежно від того, як ви будете будувати ваші відносини в цивільному шлюбі, цей етап відносин може завершитися по-різному.

Варіанти результату громадянського шлюбу

1. Вас обох повною мірою влаштує постійне проживання в цивільному шлюбі, і ви будете жити-поживати і добра наживати. Такі випадки відомі історії, але вони, швидше за виключення з правил, ніж закономірність.

2. На певному етапі стосунків в громадянському шлюбі своїми діями або бездіяльністю Ви спровокуєте дівчину /чоловіка на догляд або підете самі.

3. В процесі розвитку відносин в цивільному шлюбі, ви зрозумієте, що дійсно любите один одного і готові до офіційного шлюбу.

Жити в цивільному шлюбі або узаконити стосунки?

Соціальна відповідальність в цивільному шлюбі

Якщо ви дійсно любите один одного, звичайно, ви будете піклуватися один про одного незалежно від того, зареєстровані ваші стосунки в РАГСі чи ні. Розрив відносин в цивільному шлюбі, як і в офіційному, стрес для обох партнерів.

Прихильники цивільного шлюбу, вважають, що в разі розриву відносин чоловік і жінка нічого не повинні один одному. Це не зовсім так, всі великі спільні придбання діляться порівну між цивільним подружжям, згідно законодавства України.

Діти, народжені в цивільному шлюбі (яких чоловік в тому ж РАГСі визнав своїми), мають такі ж права, як і діти, народжені в офіційному шлюбі.

Статистика цивільних шлюбів

Протягом першого року життя, цивільним шлюбом на офіційний шлюб вирішується 18% пар; протягом другого - 20%; протягом третього - 17%. Люди, що живуть громадянським шлюбом до чотирьох років, частіше зважуються на офіційний шлюб, ніж пари, які прожили разом більше п'яти років і народили дітей. З різних причин, пари, які живуть у цивільному шлюбі, розходяться найчастіше в перший рік спільного життя (майже 20% пар), у другій - близько 5% пар і т.д. І жінки, і чоловіки, опитані нами, вважають, що планування дитини - головна причина, по якій варто узаконити свої стосунки в РАГСі.

Так чи варто жити цивільним шлюбом?

Своїми міркуваннями про цивільний шлюб з нами поділився Ігор Іванович Горпіченко, д.м.н., професор, Головний сексопатолог МОЗ України, Генеральний директор Українського інституту сексології та андрології.

- Люди зустрічаються, їм здається, що вони люблять один одного, і немає жодної лабораторії, жодного фахівця, який скаже, що це любов. Іноді люди з першого погляду розуміють, що створені одне для одного і не помиляються. Інші - приймають закоханість за любов. Закоханість проходить досить швидко, виникає психологічний дискомфорт, конфлікти, які ведуть до сексуальної і психологічної дисгармонії в парі. Якщо вчасно не вирішити конфліктну ситуацію, назріває розлучення. Розрив тривалих сімейних відносин проходить особливо болісно, ​​коли вже є діти і потрібно ділити спільно нажите майно.

Цивільний шлюб - профілактика розлучення

- За даними статистики в Україні 30% розлучень відбуваються через сексуальних дисгармоній, приблизно стільки ж з соціальних причин (брак грошей, житла і т.д.). Але будь-яку проблему простіше запобігти, ніж вирішити. І в цьому допоможе громадянський шлюб.

На відміну від романтичних зустрічей, громадянський шлюб - спільне проживання, дає можливість пройти і сексуальні проби, і можливість побудови гармонійних відносин виходячи з сумісності ваших інтересів, прагнень, звичок, світогляду.

Сексуальна гармонія

- Регулярні сексуальні відносини дозволять вивчити сексуальні звички, сексуальні апетити один одного і досягти сексуальної гармонії. Сексуальна сумісність, безсумнівно, важлива в гармонії відносин сімейної пари. Про значущої ролі сексуальної гармонії в парі свідчить той факт, що 30% розлучень відбувається саме через сексуальної дисгармонії між подружжям. Тому, сексуальні проби до шлюбу (громадянський шлюб), абсолютно виправдані. Хоча сімейне щастя має свої секрети.

Егоїзм - головний ворог сімейного благополуччя

- Важливе значення для сімейного благополуччя має реалізація очікувань обох партнерів. Одна з основних причин конфліктів, це «нереалізація очікувань» жінок. Жінки припускаються помилки, чекаючи, що її обранець виявиться «принцом на білому коні».

Споживацьке ставлення до коханої людини, як і конкуренція, (яка часто має місце бути в більшості пар), - це не любов, це егоїзм. Егоїзм недоречний в благополучній родині, це основна причина конфліктів, психологічних сексуальних проблем, які неминуче ведуть до сексуальної дисгармонії.

Застава сімейного благополуччя

- Сімейне благополуччя може будуватися тільки на міцному фундаменті спільності світогляду і взаємного кохання: довірчих відносинах, взаєморозуміння, взаємоповагу, взаємної турботи і компроміси. Всі ці компоненти сімейного благополуччя допоможе оцінити громадянський шлюб.

Цивільний шлюб - практична підготовка до офіційного шлюбу. На офіційне оформлення відносин вирішується кожна друга пара живе цивільним шлюбом. Основною причиною, по якій варто вступати в офіційний шлюб і чоловіки і жінки вважають взаємну любов, планування і народження дітей. Життя у цивільному шлюбі - ще не гарантія, але вже надійна платформа для побудови міцної і дружної сім'ї. Тільки громадянський шлюб допоможе вам провести ревізію ваших відносин з потенційним чоловіком /дружиною. Завдяки досвіду відносин в цивільному шлюбі, ви можете знизити ризик вибору «не того» супутника життя і створити щасливу сім'ю.


Автор: Олександра Цимбал

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю