Усі новини

Амур де труа?

Амур де труа?

Психологи згідно кивають: людина реально і з усією серйозністю здатний любити двох - обох по-різному, але однаково сильно
Психологи впевнені: можна любити двох. Але трьох - навряд чи!

Типова картина: завів чоловік коханку, та не просту, а молоду. Та чекає, що він дружину свою кине і на ній, красуня, одружується - але ніяк не дочекається. Дружина теж чекає приречено - або дива, або розлучення. Але чоловік і коханку не пускає, і від дружини не йде. Люблю, каже, обох. Бреше?

Психологи ж згідно кивають: людина реально і з усією серйозністю здатний любити двох - обох по-різному, але однаково сильно. Любов до двом людям у чомусь нагадує гоголівську «Одруження»: «Якби губи Никанора Івановича та приставити до носа Івана Кузьмича » Людина кожного любить за щось своє. Виходить, що два улюблених людини - це дві частини ідеального образу, який з дитинства міцно сидить в нашому з вами підсвідомості. Тим часом любити двох, може, і нормально, але становище це - не з легких.

Коли людина любить відразу двох, він це, як правило, важко переживає. Адже це і є справжній любовний трикутник, не найпростіша фігура в людських відносинах. Хоча деяких людей така ситуація цілком влаштовує: наприклад, якщо заміжня жінка закохується в одруженого чоловіка. Вона не хоче кидати свого чоловіка, тому що і його теж любить, а її коханець не збирається розлучатися зі своєю дружиною - такий розклад обох влаштовує. Але для молоденької дівчинки, закоханої в одруженої людини (який до того ж дружину свою зовсім не розлюбив), це - тупиковий варіант. Любити двох непросто і тому, що суспільство цю любов засуджує. На люблячої людини тисне мораль - такі відносини вважаються непристойними. На жаль, від них краще не зарікатися.

Можна хоч п'ятьох - в порядку черги

Біохіміки, які розглядають описується нами зовсім під іншим кутом зору, в любов до двом не вірять. За їх теорії пристрасть викликають речовини допамін і фенілетиламін - зрозумілі фізикам, але не лірикам. Речовини ці починають виділятися, лише коли людина бачить кохану людину. Одного, ніяк не двох. Мама з татом і бабуся з дідусем не береться до уваги - любов до батьків інша.

До речі, у психологів щодо любові до двом теж є застереження. На такі «складні почуття», виявляється, здатний не кожен.
- Любов до двом - досить частий випадок, - говорить лікар-психотерапевт Олександр Поле, професор Інституту психоаналізу при МГУ. - Чоловік, дружина і коханка (коханець) - таке зустрічається часто-густо. Але при цьому одночасно любити двох людей може лише людина з сильною та розвинутою психікою.

У відомого підприємця Джеймса Голдсміта, одного з найбагатших людей Англії, було три сім'ї. Всі справжні - з дітьми, побутом, спільними відпустками і тому подібними радощами. При цьому у нього не було колишніх дружин (хіба що на папері) і кинутих дітей - в трьох своїх сім'ях Голдсміт періодично жив і вказав у заповіті всіх трьох дружин. Виходить, можна і трьох любити?

Якраз такого, стверджують вчені, в природі не трапляється. По крайней мере, з тими, у кого з головою (чи то пак з психікою) все в порядку.

- Любов - це ж в якомусь роді нав'язливість, - говорить доктор Полєєв. - Їх може бути одночасно дві, але не три. Наша психіка так влаштована, що на любов до трьох різних людей ми не здатні. Але це в один і той же час, а якщо по черзі, то будь ласка - можна любити і трьох, і чотирьох, хоч греблю гати людей.

Ось так. І якщо хто клянеться, що, крім вас, любить ще двох, краще не вірте. Точно бреше!

Любов - це ще й ліжко, як би не опиралися деякі романтично налаштовані громадяни. Любов без ліжку, на думку сексологів, ніяка не любов, а захоплення - тому що коли люблять, то хочуть.
А вже коли ми про кохання говоримо, то ось кілька фактів про те, як любовний трикутник співвідноситься з сексом:

-Тільки 5 відсотків подружжя ніколи один одному не змінювали. Не можна сказати, що інші 95 відсотків ходять наліво без всякого почуття або живуть у шлюбі без любові.

- 20-30 відсотків неодружених пар та 10-15 відсотків подружніх хоча б один раз кликали в своє ліжко третього. Приблизно половина зізналися потім, що третій зайвим не був, а був дуже доречним.

- Питання на засипку: чому часто буває, що з коханкою чоловік займається сексом, а з дружиною немає, хоча любить обох? Англійські вчені стверджують, що знайшли відповідь - винен ген, що пригнічує сексуальний потяг між подружжям зі стажем.

- Закохатися, як відомо, можна не тільки в істота протилежної статі. Сексологи впевнені (і вважають це абсолютно нормальним), що більше 50 відсотків заміжніх жінок періодично відчувають почуття закоханості до інших жінок. При цьому на любові до чоловіка це не відбивається.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю