» » Часте «відвідування» соціальних мереж провокує розвиток депресії
Усі новини

Часте «відвідування» соціальних мереж провокує розвиток депресії

Часте «відвідування» соціальних мереж провокує розвиток депресії

Соціальні мережі з кожним роком охоплюють все більшу кількість людей. Тенденція не така невинна, як може здатися на перший погляд Нещодавно вчені з'ясували ще один побічний ефект віртуального світу.

Дослідники з Пенсільванії прийшли до висновку, що тривалий проведення часу в соціальних мережах може стати причиною погіршення настрою і появи депресивних станів.

Експерти провели дослідження за участю 143 добровольців-студентів. Організатори на початку експерименту визначили їх емоційне самопочуття. Також вони визначили, скільки в середньому часу проводять добровольці в соціальних мережах.

Далі учасників поділили на 2 групи у випадковому порядку. Перша група «відвідувала» мережі в звичному режимі, а друга - близько 10 хвилин щодня.

Дослідження тривало 3 тижні. Після його завершення добровольці заповнювали анкети, в яких відповідали на питання про соціальну підтримку, страхах, самооцінці, схильності до депресій.

Виявилося, що більше психологічних проблем було у студентів, які часто користувалися соціальними мережами . У групи, яка проводила час у віртуальному світі не більше ніж 10 хвилин в день , показники емоційного стану були набагато краще.

Вчені відзначили, що у учасників з першої групи особливо виражена схильність до депресії і загострене почуття самотності.

На думку організаторів, така тенденція пов'язана з підсвідомим порівнянням. Коли людина бачить щасливі фотографії інших людей, він починає думати, що їх життя кращим, ніж у нього. Від цього може виникати почуття неповноцінності.

Насправді дуже багато фотографій - це лише красива картинка, яка не має нічого спільного з реальним життям.

Це вже не перший експеримент, який доводить негативний вплив соціальних мереж.

Бути в курсі, що відбувається у віртуальному світі - це, звичайно, добре. Але він не замінить реального життя, яку кожен може наповнити яскравими фарбами і приємними моментами.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю