» » Чому рани краще заживають днем, а не вночі?
Усі новини

Чому рани краще заживають днем, а не вночі?

Чому рани краще заживають днем, а не вночі?

Ще з давніх часів людський організм вмів подбати про себе. Імунна система відображає атаки хвороб, очі сльозяться, якщо в них потрапляють сторонні предмети, щоб змити їх, чхає людина, як правило, з тих же причин. Рани організм теж намагається регенерувати сам Нещодавно вчені з'ясували, коли рани заживають швидше.

Сон прийнято вважати періодом відновлення для організму. Але рани і порізи, як виявилося, гояться активніше днем, а не вночі.

Представники науки з Британії провели дослідження, в ході якого спостерігали за функціонуванням клітин в різний час доби. Клітини були вирощені в лабораторних умовах.

Як відомо, циркадний ритм контролює життєдіяльність клітин. Експерти наносили клітинам пошкодження і спостерігали, як вони відновлюються вдень і вночі. Виявилося, що вдень результати регенерації кращі в порівнянні з загоєнням вночі.

Коли у людини з'являється рана, фібробласти концентруються в ураженій ділянці і продукують колаген для регенерації тканин. Для нормального функціонування фібробластів необхідний актин, якщо його недостатньо фібробласти втрачають активність.

Кількість актину пов'язано з часом доби. Днем його більше, ніж вночі. Тому процес загоєння ран у світлий час доби проходить активніше в 2 рази.

Чому спостерігається така тенденція, вчені не можуть дати остаточну відповідь. Однак є припущення, що це пов'язано з тим, що вдень люди активні, тому вище шанс отримати травми.

Як виявилося, ніч - не універсальна спосіб відновлення організму. Проведене дослідження показало, що функції організму піклуються про нього в будь-який час доби.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю