» » Стало відомо, коли зникне чоловіча стать
Усі новини

Стало відомо, коли зникне чоловіча стать

Стало відомо, коли зникне чоловіча стать

Генетики визначили, що Y-хромосома, відповідальна за розвиток статевих ознак у представників сильної половини людства, поступово піддається дегенерації і може повністю зникнути з генома менш ніж за п'ять мільйонів років Генетики з Британії прийшли до висновку, що Y-хромосома, відповідальна за розвиток статевих ознак у представників сильної половини людства, поступово піддається дегенерації і може повністю зникнути з генома менш ніж за п'ять мільйонів років.

За словами вченого Даррена Гріффіна з Кентського університету, Y-хромосома зникне вже через 45 млн років . Відчутний дефіцит даної хромосоми спостерігається вже зараз - вона міститься в клітинах організму людини в кількості однієї одиниці, тоді як інші групи генів - в парному числі. Саме з цієї причини з Y-хромосомою не відбувається настільки важливою генетичної рекомбінації (свого роду перетасовки генів). Остання, як відомо, запускається з появою кожного нового покоління і сприяє позбавленню від мутацій, що завдають генам пошкодження. Як результат - набір генів, завдяки якому формується чоловіча стать, з плином часу дегенерує і повністю зникне з генома.

Але експерти також стверджують, що не все так погано. Якщо вірити результатам останніх досліджень, хромосома все ж виробляє певні механізми, щоб уповільнити цей процес. Наприклад, датські вчені виявили в Y-хромосомі активний процес ампліфікації. Іншими словами, в ній з'являються декількох копій генів, від яких залежить розвиток і функціонування чоловічих статевих органів.

Крім того, навіть якщо Y-хромосома повністю зникне, може відбутися переміщення гена SRY на іншу хромосому, в якій згодом також перестане відбуватися рекомбінація.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю