» » Медики визначили, що біль в суглобах не пов'язана зі зміною погоди
Усі новини

Медики визначили, що біль в суглобах не пов'язана зі зміною погоди

Медики визначили, що біль в суглобах не пов'язана зі зміною погоди

Людина сама мимоволі запевняє себе в тому, що організм обов'язково зреагує на зміни в погоді. І коли такий збіг відбувається, він у цьому зайвий раз переконується. Якщо проблем з суглобами не існує, і за вікном йде дощ, людина просто не думає про таку залежність Часто можна почути від людей похилого віку фразу: "Суглоби ломлять, поперек болить - це до дощу". Вчені Гарвардського університету в результаті своїх тривалих досліджень не підтвердили зв'язок між зміною погоди і станом здоров'я.

Фахівці вивчили дані більше 15 млн. Американських літніх людей у ​​віці від 65 до 72 років. За період з 2007 до 2013 року пацієнти зверталися до медиків зі скаргами на біль в попереку і в суглобах 10 млн. Разів. Для порівняння вчені аналізували відвідування пенсіонерів в сиру і дощову погоду, а також в теплі, сонячні дні.

Фахівці робили поправку на загальний стан здоров'я, хронічні захворювання і місце проживання. Дослідники також врахували той факт, що люди могли звернутися до лікаря не відразу, а на наступний день. У зв'язку з цим була вивчена погода за кілька днів до загострення хвороби.

Виявилося, що процентне співвідношення приблизно однакове - 635% пацієнтів зверталися до лікаря зі скаргою на біль в суглобах в сиру, дощову погоду, а 639% - в хороші, сонячні дні . Як видно, результати виявилися приблизно однаковими.

Глава дослідження Анупам Йена пояснив: И не побачили жодного взаємозв'язку між дощами і відвідинами лікаря зі скаргами на біль в кістках і суглобах. Хворі суглоби і кістки не можуть бути достовірними" синоптиками погоди ".

Американські фахівці також відзначили, що їх результати співпадають з даними вчених з Австралії. Австралійські аналітики довели, що болі в суглобах і попереку не є провісниками погану погоду.

Виникає питання: "Чому люди пояснюють біль в суглобах саме змінами погодних умов?" Автори роботи предпола -гают, що людина сама мимоволі запевняє себе в тому, що організм обов'язково зреагує на зміни в погоді. І коли такий збіг відбувається, він у цьому зайвий раз переконується. Якщо проблем з суглобами не існує, і за вікном йде дощ, людина просто не думає про таку залежність. Особливо це відноситься до людей похилого віку, які мають безліч проблем з суглобами.

у висновку вчені заявляють: "Як медики, ми повинні реагувати на скарги пацієнтів в будь-яку погоду, але і люди повинні розуміти, що на клінічному рівні зв'язок Огодая і болю не підтверджена ".
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю