» » Вчені назвали основну причину старіння мозку
Усі новини

Вчені назвали основну причину старіння мозку

Вчені назвали основну причину старіння мозку

Експерти акцентують увагу на тому, що процес накопичення мутацій активізується в клітинах тих людей, які рано старіють в зв'язку з генетичними порушеннями Американські фахівці з'ясували, які фактори роблять найбільший вплив на процес старіння людського мозку. Як виявилося, в геномах його нейронів відбувається накопичення випадкових мутацій - саме з цієї причини з віком мозок старіє, пам'ять дає збої і погіршуються когнітивні функції.

Якщо вірити фахівцям, ще зовсім недавно у них не було ніяких доказів того, що в нейронах людського організму може відбуватися скупчення мутацій. Перевірити таку теорію надзвичайно складно - щоб це зробити, потрібно зуміти розшифрувати геном однієї окремо взятої клітини. Тепер же у експертів з'явилися нові технології, завдяки яким вдалося провести всі необхідні дослідження.

Так, для участі в експерименті науковці з Гарвардського університету запросили 15 осіб різних вікових категорій без будь-яких неврологічних патологій і 9 добровольців з нейродегенеративних захворюваннями і генетичними відхиленнями, які ведуть до прискореного старіння. Вчені провели у всіх випробовуваних детальний аналіз 161 «одиничного» нейрона, який був узятий з гіпокампу і префронтальної кори.

Як відомо, саме гіпокамп бере безпосередню участь в механізмах формування різних емоцій і трансформації короткочасної пам'яті в довготривалу, тоді як префронтальная кора має прямий зв'язок з ділянками мозку, що відповідають за увагу, моторику і когнітивні функції.

Як з'ясувалося в результаті аналізу, накопичення мутацій відбувалося в кожному з відділів головного мозку і зачіпало всіх без винятку людей. При цьому дані процеси були найбільш яскраво виражені в зубчастій звивині гіпокампу - за словами науковців, саме там нервові клітини мають можливість ділитися, тому як в префронтальної корі вони позбавлені такої здатності.

Також експерти акцентують увагу на тому, що процес накопичення мутацій активізується в клітинах тих людей, які рано старіють в зв'язку з генетичними порушеннями.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю