» » Відеоігри позитивно впливають на мозок людей похилого віку
Усі новини

Відеоігри позитивно впливають на мозок людей похилого віку

Відеоігри позитивно впливають на мозок людей похилого віку

Користь від ігор полягає в постійній потребі аналізувати інформацію, приймати рішення і шукати варіанти обійти перешкоди, щоб пройти раунд Представники науки з Канади зробили висновок, що відеоігри в 3D форматі позитивно впливають на функції головного мозку літніх людей.

З'ясувалося, що в мозку людей від 55 років такі ігри збільшують в гіпокампі кількість речовини сірого кольору. Раніше вчені помічали таку тенденцію тільки у молодих людей.

Зона гіпокампу бере участь у формуванні різних емоцій, запам'ятовуванні і обробці інформації, що надходить. Коли в сірій речовині спостерігаються зміни, це може бути ознакою розвитку хвороби Альцгеймера або інших нервових розладів.

Як відомо, сіра речовина зменшується в об'ємі в результаті сильного впливу стресу і при біполярному розладі.

Вчені провели дослідження за участю 33 добровольців 55 - 75 років. Всіх учасників розділили на 3 групи. Люди з 1 групи 5 днів по півгодини грали в «Супер Маріо 64», друга група в цей час освоювала фортепіано, а третя - вела звичний спосіб життя.

Експеримент тривав півроку. Після його завершення всі добровольці пройшли тестування на рівень пізнавальної діяльності, а також магнітно-резонансну томографію.

Експерти досліджували кількість сірої компонента в мозочку, префронтальної корі, а також в гіпокампі. В результаті виявилося, що рівень сірої речовини в усіх трьох зонах зріс у 1 групи, яка грала в «Супер Маріо 64» . У групи, яка навчалася грі на фортепіано, збільшився обсяг речовини в мозочку і префронтальної корі . У 3 групи було зафіксовано зменшення обсягу сірої компонента.

Користь від гри полягає в постійній потребі аналізувати інформацію, приймати рішення і шукати варіанти обійти перешкоди, щоб пройти раунд. В результаті стимулюється робота гіпокампу і вироблення сірої речовини.

Організатори дослідження стверджують, що отримана інформація допоможе в боротьбі з хворобою Альцгеймера і виявленні причин її виникнення.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю