» » Заняття спортом в межах міста можуть завдати шкоди здоров'ю
Усі новини

Заняття спортом в межах міста можуть завдати шкоди здоров'ю

Заняття спортом в межах міста можуть завдати шкоди здоров'ю

Експерти з'ясували, що вплив забрудненого повітря зводить до мінімуму користь навіть від двогодинних прогулянок і перешкоджає бажаного результату від фізичних вправ Представники науки з Великобританії і США зробили висновок, що забруднена міська атмосфера перешкоджає бажаного результату від фізичних вправ.

Для отримання відомостей був проведений експеримент за участю 119 добровольців старше 60 років. Близько 40 учасників мали проблеми з легенями, а 39 осіб страждало від ішемічної хвороби серця.

Частина добровольців один раз протягом 3-8 тижнів здійснювала піші прогулянки по кілька годин на зеленому парку, а частина - по жвавій міській вулиці.

Напередодні прогулянки і після її закінчення експерти вимірювали рівень кашлю, задишки, наявність хрипів, кількість повітря, що виходить з легких, виділень поту і інші особливості фізіології.

В результаті обробки інформації виявилося, що у людей після прогулянки в парку вже протягом 60 хвилин поліпшувалася робота легенів і підтримувалася в такому стані протягом доби. Також було відзначено на 24% зменшення жорсткості судин як у здорових людей, так і у тих, хто страждає від хвороб легенів. На 19% спостерігалося поліпшення самопочуття у добровольців з ішемічною хворобою серця.

Прогулянки по жвавій міській вулиці принесли набагато менше позитивних результатів. Жорсткість судин знизилася не більше ніж на 4% у здорових людей і на 16% у учасників з хворобами легень. Всього на 8% стало краще тим, хто має проблеми з серцем.

Було відзначено, що задишка, кашель, потовиділення і інші фізіологічні прояви , Характерні для фізичної активності, сильніше виявлялися у добровольців, які гуляли по жвавій міській вулиці.

Така тенденція показує, що вплив забрудненого повітря зводить до мінімуму користь навіть від двогодинних прогулянок . Вчені закликають уповноважених осіб вжити заходів для поліпшення екологічної обстановки в місті, так як брудне повітря не тільки погіршує результат від фізичної активності, але і погано впливає на здоров'я.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю