» » Доведено користь спорту для мозку і згортання крові
Усі новини

Доведено користь спорту для мозку і згортання крові

Доведено користь спорту для мозку і згортання крові

Фахівцями вже не один раз був доведений позитивний ефект фізичної активності на організм. Нове дослідження ще раз підтвердило, що регулярні тренування - запорука не тільки доброго здоров'я, але і поліпшення роботи мозку Активний спосіб життя корисний для всього організму. У тому числі і для мозку. Ще одне підтвердження цьому знайшли німецькі фахівці з технологічного університету Дрездена.

Експеримент на гризунах показав, що фізичні навантаження активізують тромбоцити. Ці кров'яні клітини в свою чергу надають стимуляцію на стовбурові елементи мозку за рахунок білків. У піддослідних мишей, що бігають в колесі чотири дні, в організмі зростала кількість сорока білків, так або інакше пов'язаних з тромбоцитами. Збільшення кількості таких білків є причиною активного ділення стовбурових клітин в основному центрі пам'яті мозку - гіпокампі.

Таким чином тромбоцити мишей, які тренувалися, давали приріст нервових клітин на сто п'ятдесят відсотків більше. Тоді як тромбоцити гризунів, позбавлених такої активності - всього лише на сто тридцять шість. Особливо дослідники відзначили зростання певного цитокіну - тромбоцитарного фактора 4 - який дуже важливий для згортання крові.

Підтвердивши позитивний вплив спорту на мозок мишей, вчені ставлять перед собою завдання провести аналогічне дослідження на людському організмі.

Фахівцями вже не один раз був доведений позитивний ефект фізичної активності на організм. Дане дослідження ще раз підтвердило, що регулярні тренування - запорука не тільки доброго здоров'я, але і поліпшення роботи мозку.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю