» » » Самі незвичайні фішки для поліпшення життя і побуту людей
Усі новини

Самі незвичайні фішки для поліпшення життя і побуту людей

Самі незвичайні фішки для поліпшення життя і побуту людей

У сьогоднішній статті ми пропонуємо добірку незвичайних ідей, реалізованих в різних країнах для поліпшення життя і побуту людей
Нас ще з дитинства вчили брати хороший приклад з інших. Але що, якщо перейняти досвід не конкретних людей, а цілої держави?

У сьогоднішній статті ми пропонуємо добірку незвичайних ідей, реалізованих для поліпшення життя і побуту людей.

Німеччина: ідеальні дороги

Автобани в Німеччині приклад того, який буває ідеальна дорога. Вони не тільки рівні й гладкі, а й довговічні.

Такі автомобільні шляхи можуть обходитися без ремонту до 50 років. Процес ремонту більше нагадує будівництво заново.

Дороги будують шарами: основа, стійка до морозу, геотекстиль, цементна стяжка, покриття цементобетонне. Верхньої шар являє собою «глазур» у вигляді алмазної фрезерування або бетону зі спеціальним заповнювачем.

За день бригади укладають приблизно 1 кілометр доріг. Трудомістку роботу робить спецтехніка, а працівники більше контролюють процес. В результаті якість доріг високе, а вартість знижується за рахунок роботи техніки.

Швейцарія: вирішена проблема зі сміттям

У місті Цюріх близько 50% сміття йде на переробку. Для скла, заліза і картону передбачені спеціальні контейнери або урни-бункери. Інші різновиди сміття люди викидають в спеціальних пакетах білого кольору вартістю 15 євро.

Так як жителі міста зацікавлені в тому, щоб витратити менше грошей на пакети, вони ретельніше сортують відходи. Розсортоване сміття спалюється, а за допомогою отриманої енергії опалюються будинки (близько 170 тисяч будинків). Дим від горіння проходить фільтрацію, тому його шкода зведений до мінімуму. З отриманого попелу витягуються потім метали, в числі яких золото.

Китай: повітряний поїзд, ластоногі поліцейські і сон в будь-якому зручному місці

Всього за 4 місяці китайці побудували залізничну колію і транспорт Sky Train. Дизайн поїзду нагадує панду. Він вміщує в себе 230 чоловік і рухається зі швидкістю 60 км на годину. Такий поїзд призначений для невеликих населених пунктів. Його особливість в тому, що він рухається по монорейці, яка знаходиться зверху. Візуально створюється враження, що він мчить по повітрю.


В одній з китайських провінцій гуси можуть стати поліцейськими. Одного разу вони смоги запобігти крадіжкам. Злодій хотів вкрасти мотоцикл з території поліції, і отруїв всіх службових собак. Однак на його шляху встала бригада гусей з бойовим настроєм. Вони підняли шум, який почув черговий. Потенціал у ластоногих для служби в поліції є - у них гарне панорамне зір, слух і бойова реакція, якщо загрожує небезпека.


Крім того, в Китаї не так давно були створені в громадських місцях спеціальні міні-ліжка, що дозволяють людям подрімати в будь-який момент.

Південна Корея: Смарт місто

Смарт місто було побудоване на штучно створеному острові недалеко від Сеула. Його головна родзинка - це наявність «розумних» технологій для комфортного проживання. У жителів є смарт-карти для отримання доступу до послуг, в числі яких безкоштовний проїзд.


У числі технологій в Смарт місті є дуже економний водопровід, автоматичне сортування сміття, економна енергосистема.


США: особлива дитячий майданчик Меггі Дейлі

У Чикаго є дитячий майданчик, дивлячись на яку навіть дорослі хотіли б знову стати дітьми, щоб пограти там. Вона називається Меггі Дейлі. На площі 12 Га є ігрові куточки для дітей різного віку, різноманітні гірки, підзорні труби, підвісні мости, скеледроми. Пол прогумований і безпечний для малечі. На газонах можна влаштовувати пікніки. Коли приходить зима, в одній із зон майданчики заливають ковзанку.


Також на майданчику є «Зачарований ліс» з стежками і перевернутими деревами. Доріжки ведуть до столика, де можна випити чай.

Японія: прогресивний транспорт і сервіс

У 60-х роках минулого століття японці представили поїзд-кулю, який розвивав швидкість 210 км на годину. На сьогоднішній день їх поїзда Сінкансен досягають швидкості 603 км на годину. Однак зараз вони проходять випробування на виробництвах. Випуск надшвидкісних поїздів заплановано на 2027 рік.


Роботами жителів Японії давно не здивуєш. У ресторанах і кафе вони готують страви, а в готелі пропонують свіжі рушники і білизну.

Також за допомогою робототехніки люди, прикуті до інвалідних колясок, можуть ходити. Японці створили унікальний екзоскелет, які отримує імпульс від м'язів людини, приводячи в рух робоногі.


Австралія: гроші з пластика

У 1988 році уряд Австралії почало випускати гроші з пластику. Тому австралійці давно забули, що таке рвані або клеєні купюри. Крім цього, банкноти водостійкі і доповнені анімаціями.

Їх підхід до випуску грошей перейняли й інші країни - Румунія, Бруней, Канада, В'єтнам, Мальдіви, а також Нова Гвінея. Незабаром на новий тип купюр збирається перейти близько 20 держав.

Ісландія: зебра 3D

У місті Ісафьйордюрі на північному заході Ісландії є незвичайний пішохідний перехід у вигляді об'ємних фрагментів зебри. З першого погляду здається, що вони висять в повітрі, що може викликати замішання у водіїв, які там вперше проїжджають. Однак таке рішення підвищує безпеку дорожньої обстановки, так як водії, побачивши таку незвичайну зебри починають заздалегідь знижувати швидкість.

Самі незвичайні фішки для поліпшення життя і побуту людей

Австрія: новий вид будинків

У місті Грац є музей мистецтва Кунстхаус, який багато хто називає дружним інопланетянином. Його форма нагадує інопланетну конструкцію і символізує зв'язок між авангардом і класикою.


У Відні знаходиться незвичайний сміттєспалювальний завод Шпіттелау, виконаний в стилі авангард. Завод відрізняється не тільки незвичайним дизайном, але і мінімальним викидом в атмосферу шкідливих компонентів. За рахунок вироблюваної їм енергії понад 60 тисяч квартир отримують опалення.

Бразилія: шлюби за контрактом та отримання електроенергії з хвиль

До того як вступити в шлюб, нареченому і нареченій пропонують 3 різновиди шлюбного контракту. Перший варіант передбачає, що майно пари до і після шлюбу в разі розлучення ділиться навпіл. Другий - розділу підлягає майно, нажите лише після шлюбу, а третій варіант взагалі не передбачає поділ майна.


Енергетику країни майже на 90% підтримують не головні джерела енергії. Бразилія - ​​одна з перших країн, яка почала отримувати енергію за допомогою хвиль. Таке рішення виявилося дуже вдалим, завдяки довгій берегової лінії - 8000 кілометрів.


Нідерланди: еволюція тепла

Нідерланди лідирують по інноваційним рішенням. У кампусі хай-тек кожні 20 хвилин створюють якусь винахід.


Це держава серед лідерів з експорту продуктів, особливо цибулі та томатів. Також Нідерланди лідери в світовому квітковому ринку.


У країні багато теплиць, розміри яких можуть досягати висоти 9-поверхової будівлі. За 20 років вирощування продукції в теплицях аграрії знизили кількість споживаної води і перестали використовувати пестициди. Наприклад, в одному з численних тепличних комплексів зростає близько 15 видів томатів на екологічно чистому базальтовому волокні.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю