» » » Коли і як відзначають Новий рік в різних куточках нашої планети
Усі новини

Коли і як відзначають Новий рік в різних куточках нашої планети

Коли і як відзначають Новий рік в різних куточках нашої планети

Наш чоловічий журнал MEN's LIFE розповість про новорічні особливості в різних країнах, які напевно тебе здивують
У кожної країни є своя історія і значущі події, багато з яких стали передумовами до формування багатовікових традицій. Нерідко і явища природи ставали точкою відліку і приводом для святкувань.

Наш чоловічий журнал MEN's LIFE розповість про новорічні особливості в різних країнах, які напевно тебе здивують.

Новий рік в Китаї

Китайці святкують Новий рік в лютому. У Піднебесній це свято весни. Його наступ визначається за місячними фазами, а щороку присвячується певному знаку за китайським календарем. Наприклад, 2018 рік під заступництвом Жовтої Собаки.

На святі обов'язково повинен переважати червоний колір - в одязі, прикрасах, в оформленні інтер'єрів і святкових столів. На вулицях під час Нового року завжди дуже весело і шумно - запускаються салюти, вибухають хлопавки. Вважається, що шум відлякає поганих духів і приверне удачу.

Готуючись до свята, китайці намагаються викинути з дому все зайве, щоб було більше місце для успіху і щастя. На сімейну вечерю збирається вся рідня, навіть якщо вони працюють в інших населених пунктах.

Новий рік в Японії

Японський Новий рік - мрія багатьох дітлахів з нашої країни, адже він триває практично місяць!

У цій країні настає свято за григоріанським календарем, і починається він з 25 грудня. Будинки прикрашаються гілками ялини, сливи, а також бамбуком, що є символом благополуччя і процвітання.

Напередодні Нового року японці відвідують храми, в яких моляться, просячи собі і близьким щасливого життя і міцного здоров'я.

На святковому столі у японців обов'язково повинні бути рисові коржі білого і рожевого кольору. Прийнято вважати, що ці кольори привертають удачу.

Новий рік в Таїланді

У Таїланді Новий рік настає 13 квітня. Для місцевих жителів він означає зміну сезону і початок періоду тривалих дощів.

У переддень свята тайці пригощають буддійських ченців різними стравами, а статуї Будди миють водою з жасмином і пелюстками троянд.

Люди омивають не тільки статуї, а й один одного - вони обливають перехожих водою з тазиків, шлангів або ж іграшкових пістолетів. На тіло тайці наносять білий тальк або глину. Перераховані дії означають очищення від усього негативного і оновлення.

Новий рік в Бірмі (М'янмі)

У Бірмі (М'янмі) Новий рік також приходить в квітні, але точну дату визначає владу. Свято у місцевих жителів називається «тінджан».

У будинках і на вулицях завжди шумно і весело, а перехожих обливають водою. Таким способом бірманці задобрюють богів дощу.

Молодь проявляє повагу до тих, хто старше їх, омиваючи їх голови шампунями на основі бобової кори.

Вважається удачею під Новий рік врятувати рибу з засихає води, відпустивши її в велика водойма і сказавши: «Я тебе відпускаю один раз, щоб потім мене відпустили десять разів».

Новий рік в Індії

У індусів Новий рік відзначається кілька разів протягом року. Основний свято (Гуді-Падва) відзначають в березні. Але в інших населених пунктах Новий рік святкують згідно з традиціями місцевих народів.

Масовими гуляннями характеризується Холі - Бенгальська Новий рік. Це калейдоскоп яскравих фарб після закінчення зими. У перший день індуси спалюють опудало богині Холіки і ходять по гарячому вугіллю. Після цього ритуалу люди обливають один одного різнокольоровою водою і обсипають барвниками.

Новий рік в Ефіопії

В Ефіопії Новий рік настає 11 вересня. З цього дня припиняється дощової сезон. Місцеві жителі запалюють високі і великі багаття з ялини і евкаліптової деревини.

Поки багаття горить, все спостерігають, в який бік впаде його верхня частина - там і буде, на думку ефіопів, найбільший урожай.

На Новий рік люди одягаються в традиційні костюми, відвідують храми і ходять один до одного в гості. Дітки плетуть віночки з квітів і ходять по навколишніх будинках - хлопчики за символічні гроші малюють зображення, а дівчатка співають.

Новий рік в Саудівській Аравії

У Саудівській Аравії, як і в інших мусульманських країнах, новий рік йде від Хіджри. Цей період відомий введенням мусульман в Медину з Мекки під заступництвом пророка Мухаммеда. Час настання свята щоразу змінюється, так як дата щорічно зсувається на одинадцять днів.

У Саудівській Аравії та в інших арабських державах ставляться до такої тенденції спокійно, та й багато Новий рік не святкують.


Новий рік в Італії

Темпераментні італійці на Новий рік викидають з вікон непотрібні речі. Вважається, що чим більше викинеш барахла, тим щасливіше будеш в прийдешньому році.

Новий рік в Італії настає з 31 грудня на 1 січня. Місцеві жителі виходять на прикрашені гірляндами вулиці і починають веселитися. На головних площах проходять концерти, шоу і салюти.

У Римі є одна цікава традиція - в розпал свята стрибати в річку Тибр з моста. У Венеції на головній площі в момент настання Нового року сотні закоханих пар починають цілуватися.

Новий рік в Греції

У греків зміна року відбувається 1 січня, в день шанування пам'яті Святого Василя, який вважається покровителем бідних людей. Головна страва святкового столу - пиріг з горіхами і ягодами «василопіта». Під час випічки, всередину пирога кладеться монетка. Той, кому вона дістанеться, буде щасливим цілий рік.

Подарунки дітям приносить не Дід Мороз, а Святий Василій. Малюки залишають йому для подарунків туфельки або черевички поруч з каміном.

Новий рік в Шотландії

Шотландці святкують Новий рік (Самайн) з 31 жовтня на 1 листопада. Для них він знаменує завершення збору врожаю і наступ наступного року. Також це День всіх святих, якому передував Хеллоуїн.

На Новий рік в Шотландії прийнято запалювати якомога більше вогнів і багать, через які стрибають люди і переводять худобу. Такий ритуал символізує очищення від усього поганого.

Новий рік у Великобританії

Жителі Великобританії в області Пембрукшир святкують Новий рік 12 січня (за старим стилем). У цей період діти ходять по сусідах, співають старовинні пісні, і їм дають за це солодощі.

Традиційний Новий рік в країні настає за григоріанським календарем - з 31 грудня на 1 січня.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю