» » » 10 найнебезпечніших доріг з усього світу
Усі новини

10 найнебезпечніших доріг з усього світу

10 найнебезпечніших доріг з усього світу

Часто, проїжджаючи по поганій дорозі, ти з жалем думаєш, що гірше вже не буває. Однак у світі є дороги, куди більш дикі й небезпечні, ніж за якими ти регулярно тримаєш шлях
Часто, проїжджаючи по поганій дорозі, ти з жалем думаєш, що гірше вже не буває. Однак у світі є дороги, куди більш дикі й небезпечні, ніж за якими ти регулярно тримаєш шлях.

Відомо, що автомобільна дорога - сама по собі річ небезпечна, але є такі дороги, які важко назвати дорогою в нашому розумінні. Більшість їх знаходиться в горах, де існує ризик не тільки зірватися в прірву, а й стати жертвою обвалу. Однак на рівнинних місцевостях небезпечних для життя доріг теж предостатньо.

Пропонуємо тобі огляд найнебезпечніших доріг в світі.

1. Дорога смерті, Болівія

Це найвідоміша і знаменита серед небезпечних доріг. Недарма ж вона отримала назву "дорога смерті". Її ще називають "дорогою долі". Якщо раптом, подорожуючи, ти опинишся на цьому небезпечній ділянці дороги, будь гранично уважний і обережний. Найвища точка цієї дороги розташована на висоті 36 км над рівнем моря. Найнижча - 330 метрів. Тут відсутні огородження, а покриття залишає бажати кращого - бруд і глина. Здолавши ці кілометри, можна говорити, що проїхав по найнебезпечнішою дорозі в світі.

2. Шосе Карнали, Непал

На цьому шосе протяжністю 250 км щорічно гине близько 50 осіб. Через жахливого покриття дороги більшу частину року в'їзд для легкових автомобілів заборонений. А туристам, які хочуть випробувати екстрим, краще по цій дорозі пересуватися на мотоциклі. Місцеві жителі пересуваються на позашляховиках, хоча це теж дуже небезпечно. Ходять тут і рейсові автобуси, проте мало хто з місцевих жителів ризикує на них їздити. Цю дорогу можна порівняти з "Дорогий Смерті" в Болівії. Крутий обрив без огороджень, каменепади, зсуви і йде назустріч транспорт - все це може привести до дуже плачевних наслідків. Але незважаючи на це, по цій дорозі щодня проходить безліч машин. А все тому, що шосе з'єднує велику кількість населених пунктів. А дістатися до них можна тільки цією дорогою чи повітряним шляхом.

3. Дорога до вулкану Катопахі, Еквадор

Цей шлях називається Catopaxi Volcan Road. Він веде прямо до діючого вулкану Катопахі в Еквадорі. Незважаючи на те, що на цій дорозі немає крутих обривів і каменепадів, вона також представляє для туристів велику небезпеку. Її протяжність всього 40 км, але дорогу вносять до списку найнебезпечніших в світі. 15 серпня 2015 року вулкан почав нове виверження (через 140 років сплячки). Ще одна небезпека цієї дороги - це постійні повені. Через безліч підйомів і спусків, навіть незначна кількість опадів викликає проблеми. Автомобіль буквально може потонути на дорозі.

4. Шосе Ruta Nacional 5 Чилі

Перше враження може сказати про те, що це дорога цілком безпечна. Однак є небезпечна ділянка, де дуже часто гинуть люди. Траса є найдовшою в Чилі. Її протяжність 3364 км. Небезпечна частина шосе розташована між містами Аріка і Ікіке - це ділянка з одноманітним пейзажем, довжиною в 300 км. Через одноманітності пейзажу, розсіюється увага водія і можна легко вилетіти з дороги або ж заснути за кермом. А сильний вітер з пустелі може перевернути навіть вантажівка.

5. Дорога біля каньйону Скіпперс, Нова Зеландія

Дуже барвиста і мальовнича, але не менш небезпечна траса, розташована поблизу каньйону Скіпперс в Новій Зеландії. Протяжність трохи більше 25 км. Вона розташована на стрімкій скелі. Цією дорогою 140 років. Розширити її практично неможливо, а роз'їхатися водіям досить складно і небезпечно. Цікавим є той факт, що компанії з оренди автомобілів не дозволяють їздити на їх машинах по цій трасі (офіційно автомобільна страховка тут не діє). Дана дорога будувалася в 19 столітті шахтарями, які припускали, що їздити тут будуть тільки метрові візки з вугіллям. Для того, щоб роз'їхатися і дати дорогу зустрічному автомобілю, водіям доводиться часто здавати назад по 2-3 кілометри.

6. Гірський тунель Гуолян, Китай

Національна пам'ятка Китаю - знаменитий тунель Гуолян. Він розташований в горах Тайханшань. Протяжність цього тунелю - 12 км. Його будували місцеві жителі, багато з яких під час будівництва трагічно загинули. Щорічно тут відбуваються нещасні випадки. Це дорога була відкрита 1 травня 1977 року. Ширина тунелю близько 4 м. Для освітлення тунель зробили частково відкритим. Тому в нічний час їздити тут неможливо.

7. Шосе Далтон, Аляска

Спочатку ця небезпечна дорога прокладали з метою перевезення будівельних матеріалів на Трансаляскинський нафтогін. Вже тоді було ясно, що це буде одна з найнебезпечніших доріг в світі. Протяжність траси складає 666 км. Вперше її випробували в 1974 році. Тривалий час шосе Далтон використовували тільки для комерційних цілей. Але в 1994 році воно було відкрито для всіх без винятку автомобілів. Труднощі в їзді по цій дорозі полягає в тому, що в разі поломки, допомога доведеться чекати дуже довго. Найближчі населені пункти - Колдфут (населення 13 осіб), Дедхорс (25 осіб) і Уайзмен (25 осіб). Тому влада США постійно рекомендують при тривалих подорожах мати запас необхідних речей, продуктів і медикаментів.

8. Гірська дорога близько Гілгіт-Балтистан, Пакистан

Ця гірська дорога розташована на висоті 33 км над рівнем моря. Незважаючи на гарний вигляд, який відкривається з цієї траси, вона дуже небезпечна. Протягом 16 кілометрів відсутня огорожа і дорога покрита гравієм. Тому місцеві жителі по дорозі йдуть пішки або пересуваються на мотоциклах. Іншого шляху, на жаль, тут немає. Туристи цієї гірською дорогою в скелі вважають за краще не пересуватися. Але місцевим жителям села Тато доводиться користуватися цим шляхом через відсутність альтернативи.

9. Траса Луксор-аль-Хургада, Єгипет

Це траса в Єгипті за своїм розташуванням не становить небезпеки. Тут немає повеней, зсувів, відсутні обриви. Але головна її небезпека для водіїв і туристів - бандити і терористи, які нападають і грабують автобуси і автомобілі з туристами. Бували навіть випадки викрадення людей. У 1997 році від рук терористів на цій трасі загинуло 62 туриста з Німеччини. Зараз по цій дорозі в нічний час практично не їздять. Якщо виникає в цьому необхідність, їдуть з вимкненими фарами. А це стає причиною небезпечних зіткнень.

10. Перевал Стельвио, Італія

Багатьом туристам ця дорога знайома. У порівнянні з іншими дорогами, вона менш небезпечна. Це другий за величиною перевал в східних Альпах з асфальтовим покриттям. Траса була побудована в 1820-25 роках і з моменту будівництва жодного разу не піддавалася ремонту. На цій трасі є ділянки без огороджень. В основному аварії відбуваються через неуважність водіїв. Щоб подолати гірський перевал необхідно проїхати 75 крутих поворотів. І хоча це траса входить в число найнебезпечніших доріг, вона привертає увагу туристів з усього світу.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю